×
Etiketë: afganistanit
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Nën-presidenti i parë i Afganistanit, Amrullah Saleh i ka ikur me vetëm disa plagë të lehta asaj që është konsideruar tentim-vrasje ndaj tij më 9 shtator. Si pasojë e sulmit kanë vdekur 10 persona. Bomba...
Lajme19 Gusht 2020
Shefja e diplomacisë kosovare Meliza Haradinaj – Stublla, në emër të Republikës së Kosovës dhe popullit të saj, ka uruar popullin e Republikës Islamike të Afganistanit me rastin e Ditës së Pavarësisë. Duke shprehur urime...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Një studim me teste serologjike ka zbuluar se gati një e treta e popullatës së Afganistanit, apo rreth 10 milionë banorë, mund të jenë infektuar me koronavirus, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë e Afganistanit, transmeton...
Bota/Rajoni30 Qershor 2020
Çfarë duhet të kuptojmë nga raportimet që kanë dalë në sipërfaqe ditët e fundit se agjentët e inteligjencës ushtarake ruse po ofronin para për luftëtarët talibanë për të vrarë personel të SHBA-së apo edhe të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.