×
 • Kronika
 • Kronika

  Sulmoi vëllain e saj, policia arreston një femër në Ferizaj

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një femër në Ferizaj, pasi që e njëjta ka sulmuar vëllain e saj.

  Policia bën të ditur se rasti ka ndodhur ditën e marte, rreth orës 23:30.

  “Është arrestuar e dyshuara femër kosovare e cila pas një zënke kishte sulmuar me një mjet te mprehte vëllain e saj viktimën mashkull kosovar i cili është dërguar për tretman mjekësor”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

  Më tej, Policia njofton se me vendim te prokurorit e dyshuara është dërguar në mbajtje.

  Avokati i Popullit Naim Qelaj dhe përfaqësueset e UN Women Kosovo vizitë në KEDS
  Nga Rubrika
  Kronika18 Qershor 2024
  Policia rajonale e Prishtinës ka njoftuar se javën e kaluar, në aksione të ndara, janë realizuar 136 urdhëresa të gjykatës. “Nga zyrtarët...
  Kronika18 Qershor 2024
  Një person është arrestuar në Pejë, pasi që gjatë kontrollit në veturën e tij janë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë Zoraki me...
  Kronika18 Qershor 2024
  Një burrë në Prishtinë ka raportuar se dikush ka hyrë në banesën e tij dhe ka vjedhur një shumë të parave. Rasti...
  Të tjera
  Lajme18 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim emisarin special të BE-së,...
  Lajme18 Qershor 2024
  Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Sport18 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord pa e goditur ende topin për Portugalinë në Euro 2024 – por ka humbur një tjetër....
  Lajme18 Qershor 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë të martën se dy vendet duhet të bëjnë hapa për...
  Vip18 Qershor 2024
  Ledion Liço ka dhënë mbrëmjen e djeshme (e diel) një intervistë personale në Top Channel. Ai është kthyer pas në kohë duke...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.