×
 • Lajme
 • Lajme

  Specialja nuk e komenton rastin e Adem Zogjanit

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Zëdhënësi i Dhomave të Specializuara të Prokurorisë së Hagë,Christopher Bennett, ka thënë se nuk është i informuar rreth asaj se ish-kandidati i Partisë Demokratike për kryetar të Fushë Kosovës, Adem Zogjani, është ftuar për tu intervistuar në Hagë.

  “Unë nuk kam asnjë informacion dhe koment”, ka thënë Bennett për klankosova.tv.

  Djali i Zogjanit, Liridon Zogjani, ka thënë se babai i tij ka udhëtuar për në Hagë dje.

  “Sot në ora 07:30 të mëngjesit, babi është ftuar nga misioni Eulex dhe nga aty është dërguar për në Hagë, pa e ditur dhe pa e kuptuar as ai dhe as familja . Babi ka qenë një mbështetës i fuqishëm i celulave të para të luftës, në aspektin operativ e sidomos atë financiar , që nga fillimi i viteve të 80-ta”.

  Pos kësaj, Adem Zogjani në profilin e tij zyrtar në rrjetin social Facebook ka shpërndarë një postim të lokacionit të tij që ishte në Hagë.

  Zogjani në vitin 2019 kishte vendosur që të largohej nga partia që drejtonte Kadri Veseli dhe i ishte bashkuar partisë së Ramush Haradinajt.

   

  https://www.facebook.com/adem.zogjani957/posts/2975533012566140

  Black Friday në NimiTV | 13 muaj abonim për vetëm 6€ muaji
  Nga Rubrika
  Lajme03 Mars 2024
  Një 70-vjeçar është gjetur pa shenja jetë në fshatin Sllovi të Lipjanit. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, ka deklaruar se...
  Lajme03 Mars 2024
  Për çështjen e Ligjit për Shëndetin Riprodhues dhe Fertilizimin e Asistuar, Besa Gaxheri është shprehur e ‘habitur’ se si ‘një a dy...
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nesër bashkë me ministrin e Infrastrukturës Liburn Aliu, do të jenë në terren. Bëhet fjalë për fillimin...
  Të tjera
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeministri Albin Kurti, priti sot në takim antropologen, Janet Reineck. Në njoftimin e lëshuar nga Qeveria e Kosovës thuhet se Reineck është...
  Sport03 Mars 2024
  Pep Guardiola ka lartësuar Phil Foden në qiellin e shtatë pas paraqitjes brilante në fitoren 3-1 të Manchester Cityt përballë Manchester United...
  Lajme03 Mars 2024
  Zëdhënësi i Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë, Michael Doyle ka treguar se këtë vit do të përfundoj në shkallë të...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  Një seri shpërthimesh kanë tronditur Krimenë, pas një sulmi të raportuar me dron ukrainas në gadishullin i cili u aneksua nga Rusia...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  NATO ka filluar në Detin Mesdhe një stërvitje masive kundër nëndetëseve. Operacioni pranë brigjeve të Siçilisë është bërë edhe më urgjent për...
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeshefi ekzekutiv i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit (KRU) në Gjakovë, Hasan Krasniqi, është arrestuar në një pikëkalim kufitar në perëndim të Bullgarisë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.