×
 • Lifestyle
 • Lifestyle

  Simptomat e vështira për t’u njohur me sulmin në zemër

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  Simptomat e njohura të sulmit në zemër mund të përfshijnë dhimbje në gjoks dhe siklet rrezatuese në krahun e majtë.

  Ekzistojnë disa mënyra të tjera që trupi juaj mund t’ju tregojë kur diçka nuk është në rregull, potencialisht me zemrën tuaj, transmeton lajmi.net.

  Lexoni për detaje mbi katër simptoma të sulmit në zemër të heshtura për të cilat gratë duhet të jenë të vetëdijshme.

  Gulçim

  Sipas Steinbaum, drejtor i Institutit të Zemrës dhe Vaskës në Spitalin Lenox Hill në New York City, gratë shpesh luftojnë të marrin frymë disa javë përpara se të provoni një sulm në zemër. Befas, nuk mund të marrësh ajër të mjaftueshëm, thotë Steinbaum.

  Dhimbje prapa

  Dhimbja e parregullt në pjesën e poshtme ose të sipërme të shpinës mund të tregojë stres në muskulin e zemrës, thotë Steinbaum.

  Dhimbje nofullash

  Kjo siklet vazhdoi derisa gruaja pësoi një sulm në zemër, shkruan holistic living tips. Kur ajo hyri në zyrën e Steinbaum pas ngjarjes, ishte e qartë se dhimbja e nofullës lidhej drejtpërdrejt me atë që po ndodhte në zemrën e saj.

  Ndonjëherë zemra nuk është në gjendje të japë një sinjal të mirë dhe, në vend të kësaj, dhimbja mund të rrezatojë në qafë, nofulla dhe mbrapa.

  Të përziera

  Simptomat e gripit shpesh raportohen javë dhe ditë para një sulmi në zemër.

  Artani: Stresi e Andi u gëzuan për ndarjen e Julit, s’duhet t’iu gëzohesh fatkeqësive të të tjerëve (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lifestyle18 Prill 2024
  Marrja e suplementëve të acideve yndyrore omega-3 është e dobishme për shëndetin e organizmit. Megjithatë, përfitimi i të gjitha vlerave është në...
  Lifestyle18 Prill 2024
  Dashi Do të përfshiheni në një debat mjaft të ndezur, i cili rrezikon që të kthehet agresiv. Mundohuni që të mos keni...
  Lifestyle17 Prill 2024
  Dëshira për të arritur bukurinë e përjetshme është ndër më të shpeshtat dhe pranishmet tek qeniet njerëzore Ndër pjesët më kryesore që...
  Të tjera
  Lajme18 Prill 2024
  Është mbajtur ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në fjalimin e tij...
  Lajme18 Prill 2024
  Një person i dyshuar është arrestuar në lidhje me rastin e vdekjes së 23-vjeçares nga Ukraina, Olena Kozii. Ai është ndaluar për...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryeministri Albin Kurti i ka ftuar ministrat në një mbledhje të Qeverisë. Mbledhja është caktuar të mbahet të orën 10:30, bëri të...
  Sport18 Prill 2024
  Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka mbetur i zhgënjyer me eliminimin nga Liga e Kampionëve. “Citizens” i dhanë fund eksperiencës në...
  Sport18 Prill 2024
  Carlo Ancelotti është mjaft i lumtur me kualifikimin e Real Madridit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. “Los Blancos” e eliminuan Manchester...
  Lajme18 Prill 2024
  Vrasja e dy grave brenda pesë ditëve ka shqetësuar edhe Rrjetin e Grupit të Grave. Adelina Berisha, nga Rrjeti i Grupit të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.