×
 • Lajme
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Shqiptarët nuk e lëshojnë Bujanocin, fiton PD-ja

  FrontOnline
  22 Qershor 2020

  Partia Demokratike me kryetar Nagip Arifin, ka fituar zgjedhjet komunale në Bujanoc pas numërimit të tërësishëm të votave, njofton presheva.al të hënën.

  Mbrëmë, në bazë të rezultateve preliminare, u raportua se partia e Aleksandar Vuçiqit, SNS, ka fituar zgjedhjet në këtë komunë shqiptare, por shifrat kanë ndryshuar pas numërimit të të gjitha votave.

  PD-ja ka marrë 5.048 vota, derisa SNS-ja 4.968.

  Të dielën, u mbajtën zgjedhjet parlamentare në Serbi, krahinore në Vojvodinë dhe lokale në disa komuna.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet, vendet që do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme18 Prill 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në konferencën e sotme u pyet se si do të organizohet votimi të dielën në...
  Lajme18 Prill 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka treguar se bashkë me Ministren e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, të mërkurën kanë...
  Lajme18 Prill 2024
  Presidentja Vjosa Osmani është nderuar nga Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi me Çmimin e Evropës “për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Me kërkesë të prokurorisë së Shkodrës gjykata e këtij qyteti ka vendosur sekuestro ndaj pasurive dhe bizneseve të shtetasit Ago Gjolaj. Në...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, gjatë vizitës në Hagë zhvilloi një takim edhe me drejtorin e përgjithshëm të...
  Lajme18 Prill 2024
  Një autobus me udhëtarë i kompanisë Bici Com, në orët e hershme të mëngjesit të së enjtes, ka arritur në Kosovë nga...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministrat e Jashtëm të G7-së po takohen për të diskutuar luftërat në Lindjen e Mesme dhe Ukrainën në ishullin italian të Capri....
  Lajme18 Prill 2024
  Komuna e Lipjanit, ka mbajtur akademi përkujtimore me rastin e 25-vjetorit të rënies së dëshmorëve dhe martirëve të kësaj komune, me ç’rast...
  Sport18 Prill 2024
  Andriy Lunin dikur ishte portieri i tretë i Real Madridit. Por, ukrainasi punoi fort dhe nuk u dorëzua asnjëherë për të arritur...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.