Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Shpërthen Bekë Berisha: Ky Avdullahu i vogël e me syza shkoi e kreu marrëveshjen, tjerëve nuk ua majti

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha, ka prekur, me aq sa ka mundur, tema në seancën e sotme të Kuvendit për interpelancë. Ka mbrojtur kryeministrin Avdullah Hoti, e ka folur për “ata që u tutën” të shkojnë e të takohen me Trumpin, duke aluduar në ish-kryeministrin

  Sipas Bekë Berishës, vendi nuk mund të përçahet edhe më tutje, sepse ka arritur kulmin e përçarjes. Me një gjuhë jo aq të përshtatshme, deputeti i AAK’së, ka mbrojtur kryeministrin Hoti në një interpelancë të thirrur ndaj tij në Kuvend.

  S’ka ku na përçajnë më shumë, se s’ka ku shkon më shumë. Historikisht kemi qenë kështu”, ka thënë Berisha.

  Duke komentuar kryeministrin Hoti fizikisht “me syze”, “i vogël”, Bekë Berisha thotë se është në përkrahje të kryeministrit që mori vendime të guximshme.

  “Shumë prej burrave nuk jau majti me shku me u taku me presidentin Trump, se u tutshin mos po iu del me një shpatë, se ai Trumpi nuk i vet letrat. E po të dilte një marrëveshje e keqe, do të thoshte që ky tradhtari,

  “Po të ishte një marrëveshje e mirë, krejt kishin thanë na e kryjtëm, se këtë Avdullahun e vogël nuk e pyet askush”, ka shtuar ai.

  “E mori guximin qyky Avdullah Hoti me syza e shkoi e kreu marrëveshjen”.

  Berisha ka komentuar nedhe cështjen e Presidentit, për të cilin post, ai e përkrah shefin e partisë së tij, Ramush Haradinajn.

  “Në këtë situatë, krejt këta deputetë me i pyet a dojnë me u bë President, krejt thonë po. Unë e di që shumë këtu janë të mençur, por po du me thonë një fjalë të Ahmet Zogut: Unë jam mbret i dy milionë mbretërve, e Shqipëria si një pus”.

  Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër
  Nga Rubrika
  Lajme20 Mars 2023
  Përfaqësuesi i lartë i BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Josep Borrell, do të raportojë para ministrave të Jashtëm të shteteve...
  Lajme20 Mars 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, sot ka vizituar shkollën Fillore të Mesme të Ulët “Elena Gjika”, vizitë kjo e cila është bërë...
  Lajme20 Mars 2023
  Gjykatësi në rastin ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka kërkuar nga Zyra e Prokurorit të Specializuar dhe ekipet e mbrojtjes...
  Të tjera
  Lajme20 Mars 2023
  Wolfgang Ischinger, i cili ishte përfaqësues i Bashkimit Evropian në negociatat për statusin e Kosovës, ka folur rreth dakordimit mes kryeministrit të...
  Lajme20 Mars 2023
  Prokurori i Shtetit ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj personit i cili dyshohet se ia dogji garazhin gazetarit...
  Lajme20 Mars 2023
  Në mbledhjen e ardhshme të Qeverisë së Kosovës, e cila pritet të mbahet më 22 mars apo të mërkurën, Qeveria pritet të...
  Kronika20 Mars 2023
  Një person është therur me thikë në Ferizaj. Policia njofton se rasti ndodhi pas një mosmarrëveshjeje mes dy personave. “Viktima mashkull kosovar...
  Lajme20 Mars 2023
  Oda e Avokatëve të Kosovës njofton për vdekjen e avokatit Orhan Rekathati. Oda e Avokatëve të Kosovës, i shprehë ngushëllimet më të...
  Lajme20 Mars 2023
  Kryeministri Kurti sot do ta vizitojë shkollën Fillore të Mesme të Ulët “Elena Gjika”. Sipas ZKM-së, kjo vizitë do të bëhet me...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.