×
 • Lajme
 • Lajme

  ShBA i jep mbështetje Agjencisë për Akreditim

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, përmes një postimi në Facebook”, i ka dhënë mbështetje Bordit të Këshillit Shtetëror të Cilësisë (SCQ) për Agjencinë e Akreditimit të Kosovës, i cili po shqyrton aplikimet e akreditimit universitar në Kosovë.

  “Sot, Bordi i Këshillit Shtetëror të Cilësisë (SCQ) për Agjencinë e Akreditimit të Kosovës po shqyrton aplikimet e akreditimit universitar në Kosovë. Ne mbështesim pavarësinë e këtij Bordi, pa ndikim të jashtëm, në mënyrë që të sigurojmë arsim cilësor të disponueshëm për çdo student.

  E ardhmja e Kosovës sot varet nga përgatitja e studentëve të saj”, thuhet në postimin e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë.

  Edoni i shokuar teksa Lugati i tregon diçka për Artanin
  Nga Rubrika
  Lajme22 Qershor 2024
  Forca e Sigurisë së Kosovës së shpejti do të jetë me aeroport ushtarak në afërsi të kufirit me Serbinë. Mirëpo njohësit e...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka bërë të ditur se në Ditën Memoriale të Komunitetit Egjiptian ka vizituar disa...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti, për FrontOnline, thotë se Sigurimi Shëndetësor për Policinë e Kosovës, ka qenë nevojë e përhershme,...
  Të tjera
  Vip22 Qershor 2024
  Modelja tejet e dashur nga publiku, Adrola Dushi, e ftur në një emission televiziv tregon se që e vogël e ka ndihmuar...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti, për FrontOnline, thotë se Sigurimi Shëndetësor për Policinë e Kosovës, ka qenë nevojë e përhershme,...
  Sport22 Qershor 2024
  Ish futbollisti i njohur gjerman, Mario Basler, ka thënë fjalë të mëdha për Granit Xhakën para ndeshjes mes Zvicrës dhe Gjermanisë. Basler...
  Sport22 Qershor 2024
  Pas fitores mbresëlënëse 3:0 ndaj Turqisë në Dortmund, trajneri i Portugalisë, Roberto Martínez, shprehu kënaqësinë e tij për paraqitjen e skuadrës dhe...
  Sport22 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord historik në Euro 2024 teksa me asistimin e bërë në golin e tretë të Portugalisë ndaj...
  Lajme22 Qershor 2024
  Gjenerali amerikan në pension, Wesley Clark, nesër do të qëndrojë në Kosovë ku do shkojë në takim në selinë e LDK-së ku...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.