×
Ekonomi08 Korrik 2020
Me shumicë votash anëtarët e Komisionit për Financa dhe Transfere kanë miratuar rishikimin e buxhetit për vitin 2020 dhe i njëjti është...
Ekonomi08 Korrik 2020
Në përputhje me Ligjin për Deklarimin e Pasurisë, Agjencia kundër Korrupsion njofton se deklarimi i rregullt vjetor i pasurisë ka përfunduar, dhe...
Ekonomi08 Korrik 2020
Është duke vazhduar me interesim të jashtëzakonshëm kampanja e Auto Mitës, e cila ju mundëson ta dërgoni veturën e vjetër dhe të...
Nga Rubrika
Biznes07 Korrik 2020
Fatmir Gashi, pronar i një biznesi në fushën e gastronomisë në Prishtinë, nuk ka marrë asnjë ndihmë nga shteti për të sanuar...
Ekonomi07 Korrik 2020
Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” LKIA, nga sot lidhet me qytetin e bukur Malmo të Suedisë përmes Kompanisë Ajrore Europiane "Air...
Banka07 Korrik 2020
Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës Fehmi Mehmeti ka zhvilluar takim virtual me drejtorin e ri të Bankës Botërore për...
Ekonomi07 Korrik 2020
Guvernatori Mehmeti zhvilloi takim virtual me Drejtorin e Ri të Bankës Botërore për Kosovë e Maqedoni të Veriut Massimiliano Paolucci Guvernatori i...
Ekonomi07 Korrik 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka pritur në takim përfaqësuesit e Rrjetit të Shitësve me Pakicë të kryesuar nga drejtoresha Yllka Metaj...
Ekonomi07 Korrik 2020
Ministrja e Financave Hykmete Bajrami ka pritur sot drejtorin e Shoqatës së Bankave Petrit Balija me të cilin ka diskutuar për situatën...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.