×
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Në veri të Kosovës, në qytetet e banuara me shumicë serbe, do të respektohen masat që janë në përputhje me masat e...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Një 60-vjeçare dyshohet se është mbytur pasditen e sotme në plazhin e Durrësit, në lagjen nr.13. Shtetasja me inicialet F.Zh., 60 vjeçe...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Pas gjashtë muajsh dhe më shumë se dhjetë milion rasteve të konfirmuara, studiuesit janë të dëshpëruar për të zgjidhur misteret e ndryshme...
Nga Rubrika
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Mediat në Brazil konfirmuan sot se presidenti i vendit Jair Bolsonaro ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Mbrëmjen e djeshme Bolsonaro ishte vizituar...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Qeveria e Donald Trumpit njoftoi sot se ka ndarë 1,6 miliard dollarë për kompaninë amerikane të bioteknikës “Novavax”, për projektin e saj...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Efektet e pandemisë së COVID-19 në ekonominë e Bashkimit Evropian do të jenë edhe më shkatërruese nga sa mendohej fillimisht, sipas parashikimit...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Temperaturat në Arktikun siberian arritën nivele rekord në qershor me disa zona ku termometri shkoi deri në 10 gradë Celsius. Shkencëtarët thonë...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
120 të infektuar, 5 të vdekur dhe 125 të shëruar është bilanci i Covid-19 për 24 orët e fundit në Maqedoninë e...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Vetëm 22 përqind e personave që rezultojnë pozitivë me koronavirus në Britaninë e Madhe, në ditën që i nënshtrohen testimit, shfaqin simptoma,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.