×
Auto20 Qershor 2020
‘Mbështetja e një kauze sociale apo politike me anë të rrjeteve sociale si Facebook, Instagram, Twitter dhe peticioneve online njihet si slacktivism,...
Auto19 Qershor 2020
Volkswagen njoftoi modelin e ridizajnuar të modelit Arteon më 24 qershor, si dhe një version krejtësisht të ri të Shooting Brake, i...
Auto19 Qershor 2020
Qeveria dhe institucionet po shënjestrohen me sulme të vazhdueshme kibernetike nga hajkerë shtetërore njoftoi Kryeministri i Australisë, Scott Morrison. Të gjithë dyshojnë...
Nga Rubrika
Auto18 Qershor 2020
Mes protestave dhe mllefit të përhapur mbi brutalitetin e policisë, një opsion në iPhone që ndihmon përdoruesit të regjistrojnë automatikisht bashkëveprimet e...
Auto18 Qershor 2020
Japonia do t’i shtohet listës së vendeve që kanë prezantuar një aplikacion në telefon për gjurmimin e kontakteve në mënyrë që të...
Auto18 Qershor 2020
Në total, përdoruesit mund të ngarkonin regjistrimet zanore për më pak se një orë, të ndara në postime 140 sekondash. Twitter është...
Auto17 Qershor 2020
Aplikacioni gjerman për telefona të mençur, i cili është lansuar për ta parandaluar përhapjen e koronavirusit, është shkarkuar 6.5 milionë herë vetëm...
Auto17 Qershor 2020
Edicioni më i fundit i raportit dixhital të lajmeve nga instituti Reuters zbulon ndryshimet e shpejta në mënyrën se si njerëzit janë...
Auto16 Qershor 2020
Në përpjeke për ringjallur sektorin e turizmit, Gjermania hodhi në qarkullim një aplikacion për gjurmimin e të infektuarve me Covid-19. Sipas autoriteteve,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.