Bota/Rajoni

Rritje e re e rasteve me Covid-19 në Gjermani

Rritje e re e rasteve me Covid-19 në Gjermani
09:13 | 18 Qershor 2020

Gjermania ka regjistruar rritje të rasteve të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit.

Numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit në Gjermani u rrit me 580 në 187.764, treguan të enjten të dhënat nga Instituti Robert Koch (RKI) për sëmundje infektive, raporton Reuters.

Shifra e sotme paraqet rritje nga një ditë më parë kur u shënuan 345 infeksione të reja.

Numri i vdekjeve të raportuara u rrit me 26 në 8.856, tregoi raporti.

Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi

Të tjera