×
 • Lajme
 • Lajme

  Quni s’e komenton propozimin e Mustafës për shkarkimin e Osmanit nga nënkryetarja

  FrontOnline
  20 Qershor 2020

  Anëtari i Kryesisë së LDK, Anton Quni, nuk preferon që të komentohet propozimi i kryetarit të partisë, Isa Mustafa, për të shkarkuar Vjosa Osmanin nga posti i nënkryetares.

  Ai për klankosova.tv tha se janë në proces të votimit dhe qëndrimin e tij për këtë ngjarje të madhe në partinë e tyre do të bëjë më vonë.

  “Ne jemi në proces të votimit nuk është mirë që të komentoj para tij”, tha shkurt Quni.

  Quni s’kishte votuar Avdullah Hotin si kandidat për kryeministër në mbledhjen e Kryesisë. Por, për këtë ai ishte kundër mënyrës së votimit me vetëm një kandidat.

  Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit
  Nga Rubrika
  Lajme30 Nëntor 2023
  Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati, nga foltorja e kuvendit ka shprehur kritikën për rastin e shumëpërfolur të ditëve të fundit, pagesën e...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Një sërë zyrtarësh janë larguar nga një seancë e takimit të ministrave të OSBE-së ndërsa ministri i jashtëm rus Sergei Lavrov nisi...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Partia Socialdemokrate (PSD) ka mbajtur konferencë për medie, duke kërkuar lirimin e kryetarit Dardan Molliqaj dhe pesë aktivistëve të kësaj partie. Ata...
  Të tjera
  Lajme30 Nëntor 2023
  Deputetë të Kuvendit të Kosovës po qëndrojnë për vizitë zyrtare në Kroaci. Ata sot kanë vizituar Ambasadën e Kosovës në këtë shtet...
  Ekonomi30 Nëntor 2023
  Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ferat Shala, ka mbajtur konferencë për medie pas konstituimit të Komisionit Hetimor për rezervat shtetërore....
  Lajme30 Nëntor 2023
  -Në Gjykatën Themelore në Prishtinë është mbajtur shqyrtimi gjyqësorë në të cilin gjatë dhënies së dëshmisë e dëmtuara Valdete Idrizaj tha se...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Blerim Vela ka dhënë dorëheqje nga pozita e shefit të stafit të kabinetit të presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa osmani. Lajmin...
  Bota/Rajoni30 Nëntor 2023
  Hamasi ka marrë përgjegjësinë për të shtënat në një stacion autobusi në Jerusalem mëngjesin e sotëm, ku 3 persona humbën jetën dhe...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Deputeti i Kuvendit nga radhët e AAK-së, Pal Lekaj, në seancën e sotme plenare ka thënë se Raporti i Progresit edhe kësaj...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.