×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Qeveria ndryshon ligjin për buxhetin

  FrontOnline
  17 Qershor 2020

  Qeveria e Kosovës në mbledhjen e 6-të, të mbajtur ka aprovuar kërkesën e ministrës së Financave, Hykmete Bajrami,  për plotësim ndryshimin e Ligjit nr 07/L001 mbi ndarjet buxhetote per Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2020, raporton Front Online.

  Lidhur me këtë, ministrja e Ministrisë së Financave, Hykmete Bajrami tha se buxheti reflekton projektet qe janë në programin e Qeverisë se Kosovës.

  Ajo tha se së shpejti do ta sjellë në Qeveri edhe rishikimin e kornizës afetmesme të shpenzimeve të Republikës së Kosovës për vitin 2020.

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/354216152227656/?__tn__=%2CdkC-R&eid=ARA7B1cKKMQxPDh8EnKHMp7i5wi4uU1HYynzYJoWhcz14p4m-gk0oR9rnFRPX73UEMZ4Z0vCKA86TeFf&hc_ref=ARS4gUmZ4NMKrsu9xUAeiYvBak-tURwLoaYxi6toFJWRgVHkBFtx8GBbtb3PKk_oELs

  Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)
  Nga Rubrika
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka konfirmuar se dy persona janë arrestuar në lidhje me vrasjen e Liridona Murselit. Sipas raportimeve, Naim Murseli dyshohet...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka thënë se kush është prapa vrasjes së Liridona Muselit duhet të dalë para drejtësisë. Pacolli potencoi...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona për rastin e vrasjes së Liridona Murselit, vrasje kjo e cila tronditi vendin më 29...
  Të tjera
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Vizitën e tij në Komunën e Gjilanit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, e vazhdoi duke i përcjellë nga afër punimet...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Besi dhe Shqipja mbrëmë kanë debatuar me ironi mes vete. Po ashtu Besi edhe i ka...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Santiana, Buci dhe Besi pas përfundimit të darkës së të nominuarve, kanë komentuar rreth saj dhe si shkoi darka. Santiana dhe Buci...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë pas darkës së të nominuarve kanë ndodhur disa biseda interesante, po ashtu janë dhënë edhe disa deklarata të forta. Derisa Buci,...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë banorët e Big Brother VIP Kosova, Santiana dhe Buci kanë diskutuar për marrëdhënien e tyre në lojë. Santiana e ka pyetur...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Blero është shprehur i habitur me një pyetje të marrë nga publiku. Pyetja ishte se kë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.