×
Etiketë: ndryshon
Lajme29 Shtator 2020
Mbledhja e përbashkët e Qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës do të mbahet në Tiranë dhe jo në Shkodër.Në një njoftim të Qeverisë shqiptare bëhet e ditur se mbledhja do të zhvillohet më 2...
Lajme21 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës ka njoftuar se ka ndryshuar orari i takimit të kryeministrit Avdullah Hoti me delegacionin e SHBA-së. Qeveria ka njoftuar se takimi që ishte paraparë të mbahet në ora 18:30 do të mbahet...
Lajme18 Shtator 2020
Një 12 vjeçar nga Kosova ka ngritur zërin se Kosova nuk përfshihej në librat shkollore në Suedi, raporton Front Online. Pasi ngriti këtë çështje, shkolla i ndryshoi librat. Kështu edhe bërë të ditur nëna e...
Lajme25 Gusht 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar parashikimin e motit për dy ditët e ardhshme. Sipas IHK-së, do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara, më të theksuara për gjatë relievit malor. Temperaturat minimale...
Lajme24 Gusht 2020
Komuna e Prishtinës ka njoftuar se mënyra e pagesës së faturës së ngrohjes do të ndryshojë së shpejti. Sipas KP’së, ata që shfrytëzojnë rrjetin e ngrohtores me Tormokos do të paguajnë aq sa shpenzojnë. “Përmes...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Ministria e Jashtme shqiptare ka dalë me një njoftim të rëndësishëm për të gjithë nënshtetasit shqiptarë që duan t’i drejtohen Italisë. Vendi fqinj, që për shtete si Greqia, Spanja, Kroacia dhe Malta nga data 12...
Lajme13 Gusht 2020
Deputetja e Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila ka folur për dështimin e Projektligjit për vlerat e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Ajo ka thënë se subjekti parlamentar që përfaqëson, nuk ishin pro këtij projektligji për...
Bota/Rajoni13 Gusht 2020
Numri zyrtar i vdekjeve në Britani të Madhe nga pandemia COVID-19 është zvogëluar për më shumë se 5.000 sot. Kjo ndodhi për shkak se qeveria miratoi një mënyrë të re për të numëruar vdekjet pasi...
Lajme11 Gusht 2020
Sekretari i OVL UÇK-së, Nasim Haradinaj e konsideron fakt të kryer marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi. Haradinaj në RTV Dukagjini ka thënë se malazezët do të hyjnë në Kosovë deri aty ku është...
Lajme09 Gusht 2020
Java e ardhshme do të karakterizohet me mot të ndryshueshëm, me vranësira dhe intervale më të gjata me diell. Vranësirat herë-herë, pasdite do të shoqërohen me reshje lokale shiu. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, thotë se...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Pak orë pasi kishte sugjeruar shtyrjen e mundshme të zgjedhjeve të 2020, Presidenti Donald Trump tha se nuk donte shtyrjen e votimeve, por kishte shqetësime se mund të lindnin probleme nga miliona fletëvotime të dërguara...
Lajme31 Korrik 2020
Besimtarët myslimanë festojnë ditën e sotme Kurban Bajramit në 'pushtetin' e masave të rrepta anti-covid. Të pajisur me maska dhe në distancë sociale, besimtarët janë mbledhur ditën e sotme në Xhaminë e 'Kokonozëve' në Tiranë...
Lajme14 Korrik 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se nga nesër, informacionet për numrin e mostrave të analizuara, numrin e atyre që rezultojnë pozitiv në Covid-19, numrin e të shëruarve, numrin e të vdekurve, numrin e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.