Ekonomi

Qeveria fillon sot prezentimin e buxhetit edhe për qytetarët

Qeveria fillon sot prezentimin e buxhetit edhe për qytetarët
08:11 | 22 Nëntor 2022

Buxheti prej më shumë se 3 miliardë euro i ndarë për vitin 2023 do të fillojë të prezantohet edhe për qytetarët.

Një gjë e tillë do të fillojë sot në komunën e Prizrenit.

Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi për media.

“Kryeministri Kurti së bashku me ministrin e Financave Hekuran Murati dhe ministrin e Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, prezantojnë Buxhetin për vitin 2023 para qytetarëve të komunës së Prizrenit”, thuhet në njoftim.

Takimi me qytetarët e Prizrenit do të fillojë në ora 15:00./Front Online

Prince Espresso miku më i mirë i yjeve të Sunny Hill Festival

Të tjera