Auto

Prezantohet modeli i ri Lincoln Zephyr

Prezantohet modeli i ri Lincoln Zephyr
15:50 | 24 Nëntor 2021

Lincoln zbuloi makinën koncept Zephyr Reflection në Motor Show në Shanghai në prill, duke shfaqur më të mirën e ekspertizës globale të dizajnit të automjeteve të Lincoln ekskluzivisht për tregun kinez.

Tani, në panairin e makinave në Guangzhou në Kinë, është paraqitur një version serial, i cili ndryshon nga koncepti vetëm në një numër të vogël detajesh të jashtme.

Zephyr përdor shprehjen më të fundit të produktit të ADN-së së Lincoln dhe lë të kuptohet për të ardhmen e filozofisë dhe karakteristikave të dizajnit të Lincoln. Kërkesa e konsumatorëve për limuzina luksoze në Kinë është e fortë dhe Zephyr do t’u sigurojë klientëve kinezë një automjet unik të projektuar për tregun atje.

Me një pamje të jashtme dinamike dhe të brendshme të avancuar, Zephyr është një pamje e re e luksit amerikan. Makina përfaqëson një estetikë të mrekullueshme, moderne, e krijuar për t’u lidhur emocionalisht me një klient më të ri dhe për ta fituar atë. Pjesa e jashtme duket dinamike dhe mahnitëse, falë gjuhës së dizajnit të nënshkrimit të Lincoln.

Sipas deklaratës, pjesa e jashtme dinamike pasqyron vetëbesimin unik dhe optimizmin e pakufishëm të blerësit më të ri kinez.

Detaje të menduara janë përgatitur për brendësinë për të krijuar një kabinë rinovuese, të qetë dhe ndjenja e strehës përmirësohet nga linjat dalluese të dizajnit të markës në të gjithë kabinën dhe ekrani i parë i Lincoln nga bregdeti në breg, i përbërë nga një grup dixhital dhe ekran qendror panoramik. (ky i fundit 27 inç). ). Ai ofron teknologji dhe eksperienca intuitive, pa mundim, të krijuara për të reduktuar stresin dixhital me të cilin përballen konsumatorët çdo ditë.

Ekziston gjithashtu sistemi Lincoln Co-Pilot 360TM 2.0, si dhe ndriçimi i brendshëm opsional me 128 ngjyra.

Zephyr standard është 4982 mm i gjatë, baza e rrotave është 2900 mm, rrotat janë 18 ose 19 inç dhe do të fuqizohet nga një turbo benzinë ​​2.0 litra me 175 kW / 238 kuaj fuqi (i çiftuar me një marsh automatik me 8 shpejtësi).

Shitjet në Kinë janë shpallur për tremujorin e parë të 2022, me çmime që variojnë nga 255,000 në 342,000 juanë (35,210 deri në 47,225 euro)./FrontOnline/

Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë

Të tjera