Kronika

Policia kontrollon një autobus në Ferizaj, i gjen armë e fishekë shoferit

Policia kontrollon një autobus në Ferizaj, i gjen armë e fishekë shoferit
17:07 | 24 Nëntor 2021

Shoferi i një autobusi në Ferizaj është shoqëruar në stacion policor, për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale “Armëmbajtje pa leje”, raporton Front Online.

Gjatë një kontrolli në autobus, Njësia e Reagimit të Shpejtë ia kishte gjetur atij një armë zjarri dhe dy fishekë.Njësia e Reagimit të Shpejtë ( NJRSH ), nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj sot rreth orës 12:20 ka ndaluar një automjet të udhëtarëve me targa vendore në rrugën “Rexhep Bislimi” në Ferizaj për kontroll. Gjatë kontrollimit të automjetit dhe shoferit, te ky i fundit është gjetur një armë zjarri me dy fishek.

Kështu bëhet e ditur nga policia në Ferizaj.

Policia ka bërë të ditur se ka shoqëruar të dyshuarin në stacionin policor në Ferizaj dhe pasi është intervistuar nga policia, me vendim të Prokurorit nga Prokuroria Themelore e Ferizajt, rasti është iniciuar ‘’Armëmbajtje pa leje’’ për procedurë të rregullt, ndërsa arma dhe fishekët janë konfiskuar.

Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500

Të tjera