Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Peticioni i Vetëvendosjes nis të nënshkruhet edhe në diasporë

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Peticioni i Vetëvendosjes “Duam Zhedhje” ka filluar të nënshkruhet edhe në diasporë.

  Siç njofton qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Suedi, ata janē bërë gati që t’i hapin pikat ku do të nënshkruhet peticioni.

  Anëtari i Këshillit të kësaj qendre, Hysen Aliu, ka bërë të ditur oraret kur do të fillojnë së nënshkruari peticionin.

  Njoftimi i plotë i Aliut në Facebook:

  Të nderuar bashkëatdhetarë të Suedisë, që jetoni në qytetin Jönköping me rrethinë!
  Peticionin për Zgjedhje do të keni mundësi ta nënshkruani të gjithë pa dallime partiake.

  > E PREMTE me datën 19. 06 nga ora 12:00
  > E SHTUNE me datën 20. 06 nga ora 16:00 – 20:00
  > E DIELE me datën 21. 06 nga ora 14.00 – 16:00
  Adresa : Östra Storgatan 109 Jönköping

  Kemi dy verzione të peticionit:
  1. Një version i peticionit është për ata të cilët e kanë letërnjoftim të Republikës së Kosovës.

  2. Një tjetër verzion i peticionit është për ata të cilët NUK posedojnë letërnjoftim të Republikës së Kosovës. Ky verzion është më shumë si përkrahje morale dhe presion politik, pasi proceduralisht nuk mirret parasysh. Peticionin

  Nënshkrimi i peticionit do të zgjatë deri me 30 qershor.

  Mbajni distancën fizike ndërsa, përdorni masat higjienike e dezinfektuese që do keni në tavolinën e nënshkrimit të peticionit!!!

   

   

  Vedat Bajrami banori më i ri në Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme03 Qershor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me ministrin për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq, dhe zëvendësministrin e kësaj ministrie, Mevlud Sinani mori...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas ultimatumit të Bashkimi Evropian, i cili përmes një deklarate të shefit të politikës së Jashtme Josep...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur dje në takim zëvendëspresidentin e kompanisë së mirënjohur të prodhimit të automjeteve, KIA...
  Të tjera
  Vip03 Qershor 2023
  Moderatorja Klea Huta dhe këngëtari Elgit Doda do të kurorëzojë lidhjen e tyre ditën e nesërme. Sipas ‘Vip Magazine’, çifti ka zgjedhur...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, është betuar të shtunën për mandatin e ri presidencial në Ankara. Teksa e ka lexuar betimin, ai...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kreu i Ekipit Negociator të Kosovës dhe numri dy i Qeverisë së Kosovës, Besnik Bislimi i ka reaguar presidentit të Serbisë, Aleksander...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Një zjarr i madh ka shpërthyer mëngjesin e së shtunës në një termocentral, në Kahramanmaras, qyteti që u godit nga tërmeti shkatërrimtar...
  Lifestyle03 Qershor 2023
  Pas një dite rraskapitëse, ju e quani një bekim të flini menjëherë. Orët e mjaftueshme të gjumit shpesh mbeten një ëndërr e...
  Lajme03 Qershor 2023
  Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, e ka cilësuar si shumë të qartë deklaratën e Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.