×
Etiketë: diasporë
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka bërë të ditur përmes një postimi në porfilin e tij në Facebook, se për të dytin vit radhazi, në Ministria për Evropën dhe...
Bota/Rajoni11 Korrik 2020
Valon Asani dhe Larklind Cerkezi, me origjinë shqiptare, dhe që jetojnë në Zvicër kanë krijuar diçka unike për të gjithë shqiptarët në diasporë me synimin e bashkimit të shqiptarëve kudo në botë. Profesionistë, entuziastë, patriotë...
Lajme02 Korrik 2020
Kryetari i partisë Aleanca Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka thënë se kur zbret në aeroportin e Prishtinës, është një ndryshim i madh nga viti i kaluar. Sipas tij, shumë avionë mungojnë dhe aeroporti është...
Lajme21 Qershor 2020
Veprimtarja e njohur e Lidhjes Demokratike të Kosovës në diasporë, Donika Gërvalla, ka reaguar pas shkarkimit të Vjosa Osmanit nga pozitat e saj në LDK. Gërvalla i quajti qyqanë ata të cilët votuan pro shkarkimit...
Lajme16 Qershor 2020
Peticioni i Vetëvendosjes “Duam Zhedhje” ka filluar të nënshkruhet edhe në diasporë. Siç njofton qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Suedi, ata janē bërë gati që t’i hapin pikat ku do të nënshkruhet peticioni. Anëtari i...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.