Lajme

Pacolli: Kosova pa diasporë është si një orë pa bateri

Pacolli: Kosova pa diasporë është si një orë pa bateri
13:05 | 02 Korrik 2020

Kryetari i partisë Aleanca Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka thënë se kur zbret në aeroportin e Prishtinës, është një ndryshim i madh nga viti i kaluar.

Sipas tij, shumë avionë mungojnë dhe aeroporti është pothuajse bosh.

“Fakti që Diaspora jonë është e rëndësishme financiarisht nuk diskutohet, por prezenca e bashkë atdhetarëve tonë luan një rol më të madh se kaq. Unë them se Kosova pa Diasporë është si një orë pa bateri”.

 

klankosova.tv

Apliko online për kredi në IBAS, përfito subvencionim nga Qeveria

Të tjera