×
 • Lajme
 • Lajme

  Përfundon takimi Thaçi – Hoti

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Ka përfunduar takimi ndërmjet Presidentit të vendit Hashim Thaçi dhe kryeministrit Avdullah Hoti, raporton Front Online.

  Kështu ka bërë të ditur këshilltari për media i presidentit.

  “Takimi ka përfunduar, nuk ka konferencë për media, priteni komunikatën” ka thënë shkurt Adil Behrami këshilltar për media i kryeministrit.

  Kujtojmë se ky takim ndërmjet dy liderëve është mbajtur disa ditë para se të udhëtojnë për në Bruksel ku do të takohen me përfaqësuesin e posaçëm të BE-së për dialog ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Mirosav Lajçak dhe para takimit në Shtëpinë e Bardhë me 27 qershor. /FrontOnline/

  Filloi aplikimi për gjeneratën e 10-të të KEDS Academy për nxënës dhe studentë të rinj
  Nga Rubrika
  Kronika18 Qershor 2024
  Një burrë në Prishtinë ka raportuar se dikush ka hyrë në banesën e tij dhe ka vjedhur një shumë të parave. Rasti...
  Kronika18 Qershor 2024
  Një person është raportuar i zhdukur në Pejë. “Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar rastin e lartcekur lidhur me viktimën mashkull kosovar”, thuhet...
  Lajme18 Qershor 2024
  Këtë të martë do të nënshkruhet marrëveshja për heqjen e vizave nga Izraeli për shtetasit e Kosovës. Lajmi është bërë i ditur...
  Të tjera
  Lajme18 Qershor 2024
  Bashkimi Evropian ka thënë se afati i dorëzimit të raportit të Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrell, rreth masave të vendosura...
  Ekonomi18 Qershor 2024
  Përfaqësuesit e Bordit të Drejtorëve të Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) do të vizitojnë Malin e Zi nga 17 deri...
  Lajme18 Qershor 2024
  Lordi George Robertson, ish-Sekretar i Përgjithshëm i NATO-s, nuk e përjashtoi mundësinë e përshkallëzimit të situatës në Ballkanin Perëndimor, kur solli në...
  Lajme18 Qershor 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se Kina po i ofronte Rusisë teknologji që po zgjat pushtimin rus të Ukrainës...
  Lajme18 Qershor 2024
  Udhëheqësit e Bashkimit Evropian përfunduan pa marrëveshje një diskutim të hënën se kush duhet të marrë postet kryesore të bllokut evropian për...
  Lajme18 Qershor 2024
  Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL-UÇK), Faton Klinaku, për FrontOnline thotë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.