Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Parashikimi i motit në Shqipëri

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Dita nis me mot të kthjellët dhe alternime vranësirash në Shqipëri, të cilat gjatë pjesës së dytë të ditës do të shtohen duke sjellur reshje të izoluara dhe mesatare.

  Reshjet fillimisht do të nisin në juglindje pastaj do të shtrihen në të gjithë territorin. Në zonat kodrinore nuk përjashtohet mundësia për rebeshe dhe stuhi të shkurta.

  Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 16º në 28ºC, në zonat e ulëta nga 22ºC në 35ºC dhe në zonat bregdetare nga 22°C në 36ºC.

  Era do të fryejë në drejtim veripërëndimor, ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 2-3 ballë.

  Coronavirus – Statistikat
  Total

  The Victor vjen me këngë të re “Got U”
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Pas “Lasgushit”, “Migjenit” dhe “Naimit”, linjës shqiptare të fluturimeve ajrore “Air Albania” i shtohet edhe aeroplani “Fishta”, për nder të poetit të...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Bordi i Fondit Monetar Ndërkombëtar miratoi të premten një paketë ndihme prej 15.6 miliardë dollarësh të nënshkruar më 21 mars me qeverinë...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar dekretin për miratimin e konceptit të përditësuar të politikës së jashtme të Rusisë. Kremlini bëri të...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i Unionit Shqiptar në Kroaci, Esat Çollaku, ka thënë se ka parë një mobilizim të jashtëzakonshëm përpara fillimit të “Marshojmë për...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës e ka cilësuar rritjen e çmimit të energjisë si të padrejtë e të papërballueshëm për qytetarët. Në faqen...
  Lajme31 Mars 2023
  Sa herë që dilte nga shtëpia, me vete merrte edhe biçikletën. Fundjavën që lamë pas, atë e la në vendin e zakonshëm,...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Shqiptarja Zenepe Uruci, 56 vjeçe u vra pasditen e djeshme në Itali nga bashkëshorti i saj Xhafer Uruci, 62 vjeç. Shqiptari e goditi 5...
  Vip31 Mars 2023
  Donald Veshaj ka thumbuar Olta Gixharin por edhe Efin për eksperiencën e tyre në Big Brother Vip Albania. Në programin që drejtohet...
  Ekonomi31 Mars 2023
  Kosova dhe Maqedonia e Veriut kanë nënshkruar sot një memorandum mirëkuptimi në mes të dy prodhuesve më të mëdhenj të energjisë elektrike...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.