Bota/Rajoni

Paralajmërimi i OBSH-së: Kriza e Coronës mund të thellohet edhe më shumë

Paralajmërimi i OBSH-së: Kriza e Coronës mund të thellohet edhe më shumë
17:26 | 13 Korrik 2020

Situata me Covid-19 ka potencial që cdo herë të bëhet edhe më e rëndë, nëse shtetet nuk marrin masa themelore shëndetësore për të parandaluar atë, ka paralajmëruar Organizata Botërore e Shëndetësisë.

“Shumë shtetet kanë marrë masa të gabuara, ndërsa virusi mbetet armiku numër një për qytetarët”, ka thënë drejtori i Përgjithshëm i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus, raporton independent.

“Nëse masat themelore nuk ndiqen, mënyra e vetme që pandemia të largohet, është që situata të shkoj duke u keqësuar e duke u keqësuar edhe më shumë. Mirëpo në këtë mënyrë nuk do të vazhdoj”, tha tutje Ghebreyesus.

Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…

Të tjera