×
 • Bota/Rajoni
 • Auto
 • Auto

  Pamje të rralla HD nga planeti Mars

  FrontOnline
  23 Korrik 2020

  Pamje të planetit Mars të kapura nga NASA janë edituar dhe janë bërë edhe më cilësore nga një skuadër e adhuruesve të hapësirës.

  Youtuberi britanik ElderFox Documentaries ka marrë mijëra foto dhe i ka kthyer ato në High Definition, duke krijuar një video dhe duke i siguruar botës në këtë mënyrë pamjen e parë të qartë të planetit të kuq.

  Skuadra e ka përshkruar dokumentarin e tyre si “një ndjesi e vërtetë e të qenit në Mars”. Videoja është publikuar më 17 korrik dhe ka më shumë se 2.3 milionë shikime.

  Videoja 10 minutash u lejon shikuesve të bëjnë një minitur virtual në planetin Mars. Imazhet në video janë të vërteta dhe janë postuar nga NASA në faqen zyrtare.

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=346&v=ZEyAs3NWH4A&feature=emb_logo

  Ambasadorja e parë e Izraelit në Kosovë, e impresionuar me punën në Comodita
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni20 Qershor 2024
  Numri i të vdekurve në haxh i këtij viti ka kaluar 1,000, tha një raport i AFP-së të enjten, më shumë se gjysma...
  Bota/Rajoni20 Qershor 2024
  Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, gjatë ditës së sotme dhe të premten do të qëndrojë në Austri, ku do të...
  Bota/Rajoni20 Qershor 2024
  Policia hungareze ka arrestuar një shtetas kosovar pasi e kapi duke tentuar të kontrabandonte 11 kilogramë marihuanë në Hungari përmes kufirit serbo-hungarez....
  Të tjera
  Lajme20 Qershor 2024
  Departamenti i Krimeve të Rënda i Prokurorisë Themelore në Prizren, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve B.B., dhe B.K., për shkak të...
  Lajme20 Qershor 2024
  Presidentja Vjosa Osman është takuar me homologen e saj sllovene, Natasha Pirc-Musar, në margjinat e Samitit të Paqes për Ukrainën që u...
  Lajme20 Qershor 2024
  Presidenti Bajram Begaj zhvilloi sot në Berlin një takim me përfaqësues të mërgatës shqiptare në Gjermani. Figura të suksesshme në fusha të...
  Lajme20 Qershor 2024
  Ish-deputeti i LDK-së, Shkumbin Gashi dhe Sylë Balaj janë liruar nga akuza për keqpërdorim me vota për zgjedhjet e shkurtit 2021. Sipas...
  Lajme20 Qershor 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të takohen më 26 qershor në Bruksel. Lajmin për takimin...
  Lajme20 Qershor 2024
  Ka dështuar mbledhja e Komisionit Hetimor Parlamentar lidhur me nivelin e menaxhimit të marrëdhënies së punës të anëtarëve të Shërbimit të Jashtëm...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.