×
Etiketë: mars
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Marsi është i njohur për peizazhin e tij të kuqërremtë dhe të ftohtë në shkretëtirë. I gjithë planeti është i mbuluar me shkretëtirë në dukje të pafund. Megjithëse mund të ketë sasi të mëdha akulli...
Lajme07 Shtator 2020
Nëse deri më 11 mars të vitit të ardhshëm Kosova nuk do të ketë një president të ri, vendi do të shkojë në zgjedhje. Kështu thuhet në Kushtetutën e Kosovës, sipas ish-kryetarit të Gjykatës Kushtetuese,...
Bota/Rajoni30 Korrik 2020
NASA është e vendosur të nisë sot roverin e saj më të ri në Mars, në një mision ambicioz për të kërkuar shenja të jetës antike marsiane. Agjencia hapësinore amerikane synon të nisë anijen 2,5...
Auto23 Korrik 2020
Pamje të planetit Mars të kapura nga NASA janë edituar dhe janë bërë edhe më cilësore nga një skuadër e adhuruesve të hapësirës. Youtuberi britanik ElderFox Documentaries ka marrë mijëra foto dhe i ka kthyer...
Auto23 Korrik 2020
Kina nisi një mision pa pilot në Mars, gjatë të cilit shpreson të pëdorë anijen kozmike për të studiuar tokën e planetit të kuq. Tianwen-1, ose “kërkimi i së vërtetës qiellore“, u nis me transportuesin...
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
Analizimi i mostrave të ujërave të zeza në Spanjë ka treguar për prani të koronavirusit që në muajin mars të vitit të kaluar. OBSH-ja thotë se numri i rasteve në botë mund të jetë 10-fishi...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Një gjykatës britanik refuzoi t'i jepte Venezuelës kontroll mbi më shumë se një miliard dollarë ar, që është në kasafortën e Bankës së Anglisë. Ai vendosi që ishte e paligjshme dorëzimi i tij te Nicolas...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Nga Universiteti i Barcelonës vjen një zbulim tronditës. Nga analizimi i mostrave të ujërave të zeza rezultoi se koronavirusi ka qarkulluar që në mars 2019. Studimit nuk i është bërë ende oponencë shkencore, por ai...
Ekonomi26 Qershor 2020
Derisa në janar dhe shkurt të këtij viti dërgesat financiare nga diaspora kosovare shënuan rritje prej 1.3 për qind, një muaj më vonë (mars) të njejtat pësuar rënie drastike prej rreth 14 për qind, muaj...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.