×
 • Lajme
 • Lajme

  Pacolli reagon pas vdekjes së një fëmije dhe zhdukjes së një tjetri në Obiliq

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Kryetari i Alencës Kosovare e Re, Behgjet Pacolli, ka reaguar pas vdekjes së një fëmije të moshës 10-12 vjeçar dhe zhdukjes së një tjetri në një pus me ujë në fshatin Milloshevë të Obiliqit.

  Pacolli e ka vlerësuar të papergjegjshme hapjen e pusetave, për shkak të, siç thotë ai, rrezikimit të jetës së fëmijëve në mbarë vendin.

  Lideri i AKR-së ka kërkuar autoritetet të marrin masa dhe të u japim fëmijëve hapësirë për të luajtur lirshëm dhe të sigurt.

  “Lajme të tmerrshme nga Millosheva për rastin në të cilin dy fëmijë ranë në një pus më ujë. Ngushëllime për familjen e viktimës dhe lutjët tona janë që fëmija tjetër ta mbijetojë këtë. Është e papërgjegjshme se si puse të tilla janë lënë të hapura dhe rrezikojnë jetën e fëmijëve në mbarë vendin.
  Është momenti i fundit që autoritetet të marrin masa dhe të u japim fëmijëve hapësirë për të luajtur lirshëm dhe të sigurt. Mendimet tona janë në këto momente me familjet e fëmijëve”, ka shkruar ai në Facebook.

  https://www.facebook.com/behgjeti/posts/10163577194425153

  Ndërgjegjësimi mbi autizmin dhe ndryshimi i narratives për autizmin dhe Personat me Aftësi të Kufizuar
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se në Bruksel është diskutuar sa i përket çështjes së transfereve...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Një aksident i rëndë ka ndodhur mes dy veturave gjatë ditës së sotme në fshatin Frashër të Mitrovicës. Nga aksidenti janë lënduar...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Pas takimeve të ndara, në Bruksel po zhvillohet takimi i përbashkët mes ekspertëve financiarë të Kosovës dhe Serbisë, nën ndërmjetësimin e emisarit...
  Të tjera
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministri i Infrastrukturës Libur Aliu sot ishe i ftuar të raportojë në Komisionin për Mbikëqyrjen e Financave Publike. Por, i njëjti nuk...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, është hedhur për të dytën herë apelimi i Isni Kilajt kundër mbajtjes së...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ambasadorja gjermane në Serbi, Anke Konrad, në një intervistë për mediat serbe deklaroi se është shumë e rëndësishme që të gjitha marrëveshjet...
  Sport27 Shkurt 2024
  Interi i këtij edicioni është një skuadër e frikshme, që nuk mund ta ndalojë askush. Skuadra e udhëhequr nga Simone Inzaghi është...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kuvendi i Komunës së Prishtinës sot mban mbledhje të jashtëzakonshme për shkarkimin e kryesuesit të Kuvendit, Pëllumb Bajçinovci. Karrigen e kësaj pozite, Front...
  Vip27 Shkurt 2024
  Aktori i “Sex and the City”, Eddie Driscoll, ka vdekur në moshën 60-vjeçare pas një beteje me kancerin. Eddie Driscoll luajti në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.