Lajme

Osmani takon Lajçakun

Osmani takon Lajçakun
17:35 | 13 Tetor 2020

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim emisarin special të Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak.

Diplomati sllovak ka arritur sot në Prishtinë ku fillimisht ka takuar kryeministrin Avdullah Hoti.

Lajçak nesër pritet të takojë presidentin Hashim Thaçi dhe krerët e partive politike.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera