Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Osmani, Kurti dhe Gërvalla sot presin në takim kryediplomatin Bujar Osmani

  FrontOnline
  26 Maj 2023

  Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla sot takohet me ministrin e Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani.

  Takimi zhvillohet në orën 09:00 dhe pas takimit të dy homologët  mbajnë konferencë për medie.

  Pas Gërvallës, Bujar Osmanin e pret në takim presidentja e vendit, Vjosa Osmani.

  Takimi pritet të zhvillohet në Kabinetin e Presidentes duke filluar në orën 10:25.

  Ndërsa në orën 12:20, kryediplomati i Maqedonisë së Veriut do të takohet me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin.

  Takimi zhvillohet në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës./Front Online

  Artani paralajmëron Xhulin: Ruaju!
  Nga Rubrika
  Lajme03 Qershor 2023
  Protesta në komunat veriore, Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok, janë duke vazhduar edhe të shtunën e 3 qershorit. Sipas REL, situata në...
  Lajme03 Qershor 2023
  Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, e konsideron situatën në veri si më të vështirën që nga paslufta. Si shkak i kësaj...
  Lajme03 Qershor 2023
  Njohës të rrethanave politik në vend u kanë bërë thirrje që institucionet që t’i dëgjojnë këshillat e Shteteve të Bashkuara të Amerikës...
  Të tjera
  Lajme03 Qershor 2023
  Zëvendës-këshilltari i parë i SHBA-së për Sigurinë Kombëtare, John Feiner, ka biseduar me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, si dhe me kryeministrin...
  Lajme03 Qershor 2023
  Institutin e Kosovës për Drejtësi (IKD), ka vlerësuar si të dobët punën e Kuvendit të Kosovës, por sipas tyre edhe gjatë këtij viti Kuvendi...
  Vip03 Qershor 2023
  Reperi i njohur i estradës shqiptare, Ledri Vula, pak ditë më parë ka promovuar albumin e ri “1 Goat për ty”. Ai...
  Lajme03 Qershor 2023
  Policia e Kosovës vazhdon të ketë mjaftë punë me shkelësit e rregullave në trafik. Në njoftimet e tyre, pothuajse nuk ka ditë...
  Lajme03 Qershor 2023
  Deputeti gjerman, Peter Beyer, ka thënë se situata në veri e ka shtyrë që të vije sërish në Prishtinë. Beyer, theksoi se...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë ditës së sotme do të zhvillojë disa aktivitete. Në ora 10:40, Kurti do të jetë në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.