×
 • Lajme
 • Lajme

  Osmani “godet” partinë e saj: Do të bashkëpunoj me VV-në deri në shkapjen e shtetit

  FrontOnline
  17 Qershor 2020

  Vjosa Osmani ka kritikuar ashpër LDK-në për krijimin e qeverisë me partitë që ajo thotë se i kanë quajtur “banda”.

  Osmani ka thënë se do të bashkëpunojë me VV-në deri në “shkapjen e shtetit”.

  “Bashkëpunimi im me VV ka qenë i një natyre tjetër, që nuk ka pasur të bëjë me anëtarësimin tim në atë parti. Bashkëpunimi jonë me VV-në ka qenë në momentet kur pothuajse askush tjetër nga partitë nuk ka bashkëpunuar me VV-në sepse njihesha me shumicën prej tyre nga studimet. Jo gjithëherë jemi pajtuar. Bashkëpunimi im me VV-në do të jetë deri në shkapjen përfundimtare të shtetit. Nuk kam nevojë të anëtarësohem në VV për ta bërë këtë luftë, ka mundësi tjera. Do të gjej rrugë, do ta gjej një dritare të vogël, në këtë kontekst kam parë bashkëpunimin tim me VV-në”, ka thënë Osmani në një intervistë për median shqiptare.

  Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Gjykata Themelore e Prishtinës, ua ka vazhduar edhe për dy muaj, Naim Murselit, Granit Plavës dhe Kushtrim Kokallës, të cilët dyshohen për...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se ka shpallur konkurs për kadetë korrektues, ku kërkohen 113 kadetë. Aplikimi për pozitën e Zyrtar...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) është duke vazhduar me përkrahjen e saj ndaj Ukrainës. Në një njoftim të lëshuar nga Ministria...
  Të tjera
  Sport27 Shkurt 2024
  Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis ka një arsye të vërtetë për shqetësim pasi klubi duket se do të humbasë mbi 100...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Spanja ka hedhur poshtë propozimin francez për të dërguar trupa në Ukrainë dhe dëshiron që ndihma të kufizohet në dërgimin e më...
  Sport27 Shkurt 2024
  Kylian Mbappe hyri në Instagram për të ndarë foto të kohës së tij në qytetin e Barcelonës, ku kaloi ditët e pushimit...
  Sport27 Shkurt 2024
  Federata e Golfit e Kosovës është shumë afër pranimit ndërkombërarisht. Njëra prej Federatave më të reja sportive në vend e ka dhënë...
  Opinione27 Shkurt 2024
  Shkruan: Ben Wallace Të ndjekurit e intervistës së Putinit me Tucker Carlson ishte një përvojë turbulluese. Jo vetëm që bëri që amerikani...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama u shpreh se sot i drejtohet qytetarëve, pasi që siç tha ai “mjaftueshëm i jemi drejtuar njëri-tjetrit...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.