×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  OBRM-PDUKM: LSDM nuk i realizoi premtimet e vitit 2016

  FrontOnline
  28 Qershor 2020

  Nëpërmjet një njoftimi të OBRM-PDUKM-së thuhet se “Spasovski, Zaev dhe LSDM asgjë nuk punuan gajtë këtyre viteve”.

  “Në vend të zbatojnë ata që në vitin 2016 e premtuan, ata krijuan sistem kriminal, korrupsion dhe zhvatje. Premtimet e tyre të vitit 2016 nuk u realizuan, dhe tani po mendojnë manipulimet e reja”, shprehen nga OBRM-PDUKM, njofton Telegrafi Maqedoni.

  Ata shtojnë se u pa se paratë në vend se te qytetarët përfunduan te Vice dhe Zoran Zaev në çanta të mbushura me milionë euro.

  “Kjo nuk do të kalojë, populli e pa se premtimet e Zaev, Spasovskit dhe LSDM-së janë gënjeshta të shkruara në letër. LSDM dhe Zaev dëshmuan se mund vetëm më shumë krim,. më shumë korrupsion dhe më shumë disfata”, thuhet në fund të njoftimit.

  Stresi thotë se Vivien s’ka fuqi pa Getinjon, pajtohet Lugati
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Qershor 2024
  Më shumë se një mijë vetë vdiqën gjatë pelegrinazhit të Haxhit në Arabinë Saudite, njoftuan autoritetet. Besimtarët myslimanë u përballën me temperatura...
  Bota/Rajoni23 Qershor 2024
  Ministria e Shëndetësisë në Gaza ka bërë të ditur se të paktën 37 mijë 598 palestinezë janë vrarë në sulmet izraelite në...
  Bota/Rajoni23 Qershor 2024
  Nesër në Luksemburg do të mbahet takimi i ministrave të jashtëm të BE-së, ku në agjendën e tij është edhe takimi me...
  Të tjera
  Lajme23 Qershor 2024
  Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike në Kosovë (KEDS) ka njoftuar se pas reshjeve të shiut disa rajone ka pasur ndërprerje...
  Lajme23 Qershor 2024
  Nënkryetarja e Komunës së Prishtinës, Jehona Lushaku Sadriu, ka kërkuar nga qytetarët që të qëdrojnë nëpër shtëpi dhe vende të sigurta pas...
  Lajme23 Qershor 2024
  Presidenti i Shqipërisë dr. Bajram Begaj, gjatë ditës së sotme ka vizituar Komunën e Junikut ku është takuar me kryetarin Ruzhdi Shehu....
  Lajme23 Qershor 2024
  Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj. Haliti përmes disa fotografive të shpërndara në “Facebook”,...
  Lajme23 Qershor 2024
  Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka reaguar pas rreshjeve të mëdha që po mbizotrojnë në qytet. Rama ju ka bërë...
  Sport23 Qershor 2024
  Në prag të ndeshjes vendimtare ndaj Spanjës në Grupin B të Euro 2024, trajneri i Kombëtares shqiptare, Sylvinho, shpreh entuziazmin dhe vendosmërinë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.