Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Nuk respektuan masat anticovid, Policia shqipton 103 gjoba në rajonin e Ferizajit

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Në 24 orët e fundit, njësitet policore në rajonin e Ferizajt kanë shqiptuar 103 tiketa ndaj personave që nuk i kanë respektuar masat kundër COVID-19.

  Njësitet policore në komunat Ferizaj, Kaçanik, Shtime, Shtërpcë dhe Hani i Elezit kanë inspektuar nëpër qendrat tregtare dhe lokacionet tjera më të frekuentuara nga qytetarët.

  Policia e Ferizajt ka apeluar tek qytetarët që t’i respektojnë masat e parapara ligjore me qëllim të ruajtjes së shëndetit të tyre dhe familjarëve të tyre, derisa ka thënë se në çdo kohë dhe çdo vend ku do të hasen personat të cilët nuk i respektojnë masat ndaj tyre do të veprohet sipas ligjit në fuqi./FrontOnline/

  Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme23 Mars 2023
  Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, sot ka pritur në takim drejtorin Ekzekutiv të Byros Kosovare të Sigurimi, Sami Mazrekun. Në...
  Lajme23 Mars 2023
  Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh ndaj një personi të dyshuar për dhunim, transmeton Front Online....
  Lajme23 Mars 2023
  Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, ka thënë se Kosova ka qendrën më të mirë në Evropë të trajnimit për kërkim-shpëtim....
  Të tjera
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka sulmuar kundërshtarin e tij kryesor politik në zgjedhjet e ardhshme, Kemal Kilicdaroglu, për takimin me opozitën...
  Sport23 Mars 2023
  Sot për vizitë në FFK ka qenë një delegacion i trupave të KFOR-it italian, të cilët u pritën nga nënkryetarët Bakir Burri...
  Vip23 Mars 2023
  Rep artistja e famshme nga Mitrovica, Melinda Ademi i ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame për muajin e shenjtë të...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka vazhduar debatin me opozitën në Kuvendin e Kosovës për çështjet e Ohrit. Kurti iu referua fjalimit...
  Sport23 Mars 2023
  Rrugëtimin drejt Kampionatit Evropian Kosova e fillon me uniformë të re. Federata e Futbollit e Kosovës ka lansuar sot linjën e re...
  Lajme23 Mars 2023
  Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, tha se nuk dëshirojnë ta vazhdojnë debatin në Kuvend pa prezencën e kryeministrit Kurti....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.