[wp-story]

Lajme

“Nuk i kemi borxh vota PDK-së, PAN-i na dëmtoi”

“Nuk i kemi borxh vota PDK-së, PAN-i na dëmtoi”
00:26 | 24 Nëntor 2020

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri, iu është përgjigjur deklaratave të PDK’së që kanë thënë se nuk ia japin votat borxh për president Ramush Haradinajt duke thënë se AAK vetëm se i ka borxh vota atyre për shkak se e kanë bërë kryeministër Haradinajn.

“Nuk i kemi borxh askujt vota. PDK’na dërgoi ofertë për koalicion katër orë para dorëzimit të listave zgjedhore më 2017. Ata e kishin bërë këtë pasi LDK kishte bërë koalicion me AKR’në dhe frikësoheshin se do të humbnin zgjedhjet. Në fund koalicioni i tyre doli i treti pas VV’së. Por PAN’i vetëm na dëmtoi. Të gjithë na futen në një thes dhe nuk zgjati fare e kështu nuk kishte efekt” shtoi ai.

 

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera