Lajme

Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme
07:44 | 13 Korrik 2020

Kjo javë do të karakterizohet me mot me diell dhe pjesërisht i vranët

Në parashikimin e motit për javën e arshme Instituti Hidrometerologjik i Kosovës ka bërë të ditur se java do të karakterizohet me mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Vranësirat nga dita e enjte parashihen të dendësohen dhe si rezultatet i këtyre proceseve fizike pritet të ketë reshje lokale shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-29 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-9 m/s.

 Petrol Company  prin me çmime me të lira në derivate dhe shumë oferta të tjera

Të tjera