Bota/Rajoni

Një shpërthim në aeroportin e Krimesë vrau një person dhe plagosi tetë të tjerë

Një shpërthim në aeroportin e Krimesë vrau një person dhe plagosi tetë të tjerë
09:54 | 10 Gusht 2022

Një person u vra dhe tetë u plagosën në një incident në një aeroport në Krime, tha ministria lokale e shëndetësisë.

“Numri i të plagosurve në vendbanimin Novofyodorovka në rrethin Saki u rrit në tetë, ndërsa një person humbi jetën”, njoftoi ministria në Telegram, raportoi TAS S.

Mësohet se mes të plagosurve janë dy fëmijë të cilët janë dërguar në spitalin e rrethit dhe nga të gjithë të plagosurit vetëm një person është mbajtur për trajtim spitalor./FrontOnline/

 

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera