[wp-story]

Kronika

Një person bie nga ndërtesa 40 katëshe

Një person bie nga ndërtesa 40 katëshe
11:41 | 19 Shkurt 2021

Një person (punëtor) ka rënë nga ndërtesa 40 katëshe në Prishtinë.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë ekipet emergjente.

Lajmin për Front Online e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinë, Agron Borovci.

“Rreth orës 11:15 është raportuar për një person të rënë nga lartësia e një objekti. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e rrethanave që karakterizojnë rastin. Po ashtu janë ftuar edhe ekipet mjekësore për dhënien e ndihmës së nevojshme”, ka thënë ai për Front Online.

Në vendin e ngjarjes ka arritur edhe Inspektorati i Punës.


Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera