Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Një i vdekur dhe 57 raste të reja me COVID-19 në Mal të Zi

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Laboratorët e Institutit të Shëndetit Publik kanë përfunduar analizën PCR të 513 mostrave për coronavirusin, ku 57 rezultate ishin pozitive, shkruan rtcg.

  Një vdekje është raportuar në Bijelo Polje, i trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm në Berane. Numri i përgjithshëm i vdekjeve të konfirmuara që nga fillimi i qershorit është 39 dhe 48 që nga fillimi i vitit.

  ISHP tha se 74 pacientë u shëruan nga infeksioni, kështu që numri i përgjithshëm i shëruar që nga 14 qershori është 690.

  Numri i përgjithshëm i rasteve aktive të COVID19 në Mal të Zi aktualisht është 2020. Që nga fillimi i vitit, numri i përgjithshëm i rasteve të regjistruara të infeksionit me coronavirus është 3.073.

  Ndryshe, Savnik është ende komuna e vetme në Mal të Zi që nuk ka raportuar ndonjë person të infektuar me COVID-19.

  Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Së paku pesë automjete dhe disa dhjetëra forca speciale, me automatikë dhe parzmore, ndodhen para qendrës tregtare “Skopljanka” në lagjen “Aerodrom Skoplje”,...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Ukraina nuk do t'i falë kurrë ushtarët rusë përgjegjës për krimet në Bucha, tha Volodymyr Zelensky gjatë përkujtimit të përvjetorit të rimarrjes...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Kryeministri hungarez Viktor Orbán tha sot se liderët evropianë janë afër fillimit të shqyrtimit të mundësisë së "anëtarëve të Bashkimit Evropian të...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Ministria e Drejtësisë në krye me ministren, Albulena Haxhiu ka rënditur sukseset e saj përgjatë dy viteve. Përmes një videoje të publikuar...
  Vip31 Mars 2023
  Këtë vit ka qenë pothuajse e pamundur mospërfshirja e personazheve të njohura në historitë e krijuara brenda Big Brother Vip. Politikanë, gazetarë,...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës Aljbin Kurti ka mbështetur Milo Gjukanoviqin para raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale në Mal të Zi. Kurti ka...
  Lajme31 Mars 2023
  Kuvendi i Kosovës do të bashkëpunojë me Ambasadën Zvicerane në Kosovë, e cila me anë të një projekti do t’i ndihmojë deputetët...
  Lajme31 Mars 2023
  Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka thënë se është i gatshëm për t’u përballur me çdo lloj skenari gjatë zgjedhjeve lokale...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Ukraina nuk do t'i falë kurrë ushtarët rusë përgjegjës për krimet në Bucha, tha Volodymyr Zelensky gjatë përkujtimit të përvjetorit të rimarrjes...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.