×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Një aeroplan luftarak amerikan rrëzohet në Detin Verior afër Anglisë

  FrontOnline
  15 Qershor 2020

  Një aeroplan luftarak i Forcave Ajrore të Shteteve të Bashkuara është rrëzuar në ujërat e Detit Verior, në verilindje të Anglisë.

  Aeroplani i tipit “F-15C Eagle” u rrëzua disa minuta pas orës 9 e 40 minuta sipas kohës lokale përderisa ishte në një mision trajnimi, shkruan “BBC”, transmeton Gazeta Express.

  Ende nuk dihet shkaktari i rrëzimit të aeroplanit, por Forcat Ajrore të Shteteve të Bashkuara kanë konfirmuar se në aeroplan ndodhej vetëm një pilot.

  Ekipet e kërkim-shpëtimit e kanë filluar operacionin për gjetjen e pilotit dhe aeroplanit të rrëzuar. Ende nuk dihet për fatin e tij.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton se në këto vende s’do të ketë rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni20 Qershor 2024
  Numri i të vdekurve në haxh i këtij viti ka kaluar 1,000, tha një raport i AFP-së të enjten, më shumë se gjysma...
  Bota/Rajoni20 Qershor 2024
  Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, gjatë ditës së sotme dhe të premten do të qëndrojë në Austri, ku do të...
  Bota/Rajoni20 Qershor 2024
  Policia hungareze ka arrestuar një shtetas kosovar pasi e kapi duke tentuar të kontrabandonte 11 kilogramë marihuanë në Hungari përmes kufirit serbo-hungarez....
  Të tjera
  Lajme20 Qershor 2024
  Departamenti i Krimeve të Rënda i Prokurorisë Themelore në Prizren, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve B.B., dhe B.K., për shkak të...
  Lajme20 Qershor 2024
  Presidentja Vjosa Osman është takuar me homologen e saj sllovene, Natasha Pirc-Musar, në margjinat e Samitit të Paqes për Ukrainën që u...
  Lajme20 Qershor 2024
  Presidenti Bajram Begaj zhvilloi sot në Berlin një takim me përfaqësues të mërgatës shqiptare në Gjermani. Figura të suksesshme në fusha të...
  Lajme20 Qershor 2024
  Ish-deputeti i LDK-së, Shkumbin Gashi dhe Sylë Balaj janë liruar nga akuza për keqpërdorim me vota për zgjedhjet e shkurtit 2021. Sipas...
  Lajme20 Qershor 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të takohen më 26 qershor në Bruksel. Lajmin për takimin...
  Lajme20 Qershor 2024
  Ka dështuar mbledhja e Komisionit Hetimor Parlamentar lidhur me nivelin e menaxhimit të marrëdhënies së punës të anëtarëve të Shërbimit të Jashtëm...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.