Front TV

Nis ceremonia e pranim-dorëzimit të detyrës së Përparim Ramës si kryetar i Prishtinës

Nis ceremonia e pranim-dorëzimit të detyrës së Përparim Ramës si kryetar i Prishtinës
10:23 | 07 Dhjetor 2021

Ka nisur tashmë seanca ceremoniale për emërimin e kryesisë së re të Komunës së Prishtinës, dhe kryetarit të saj të ri.

Të pranishëm janë anëtarë të rinj të zgjedhur të Kuvendit të Komunës së Prishtinës, ish-kryetari Shpend Ahmeti, si dhe kryetari i zgjedhur Përparim Rama.

Kjo seancë ka nisur me intonimin e himnit të Kosovës dhe atij të Shqipërisë.

Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…

Të tjera