×
 • Lajme
 • Lajme

  Ngjarjet e ditës së sotme

  FrontOnline
  29 Qershor 2020

  Ministri i Punëve të Brendshme Agim Veliu raporton në Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10)

  10:00

  Mbahet ceremonia e diplomimit e kadetëve të FSK-së, gjenerata 2020. Merr pjesë ministri i Mbrojtjes Anton Quni. (Kazerma “Adem Jashari”, Prishtinë)

  10:00

  Kuvendi Komunal i Rahovecit mban mbledhje. (Objekti i ri i komunës, Rahovec)

  11:00

  Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit në rend dite pikat nga seancat e mbajtur më 11 dhe 23 qershor. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C301) ***Kjo ngjarje anulohet.

  13:00

  Komisioni për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim shqyrton nismën legjislative për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për Festat Zyrtare në Republikën e Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C203)

  Bëhet promovimi i projektit “Autokamp”, të realizuar nga Drejtoria e Turizmit dhe Zhvillimit Ekonomik në Prizren. (Nisja bëhet nga Shtëpia e Bardhë, Prizren)

  20:00

  Presidenti, Hashim Thaçi mban adresimin e parë pas publikimit të aktakuzës nga Prokuroria e Gjykatës Speciale. (Presidenca e Kosovës)

  KESCO: Për 11 ditë u importuan rreth 5.4 milionë euro energji elektrike
  Nga Rubrika
  Lajme23 Qershor 2024
  Arben Taravari është emëruar ministër i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut. Kështu ka njoftuar ai përmes një postimi në Facebook. Ai ka...
  Lajme23 Qershor 2024
  Sipas Prishtina Weather, 57mm të reshura u regjistruan në Prishtinë deri në orën 22:00. Në njoftim thuhet se të reshurat e gjithë...
  Lajme23 Qershor 2024
  Pesë udhëtarë janë evakuuar, pasi autobusi me të cilin udhëtonin e kishte të pamundur të qarkullonte shkaku i reshjeve të mëdha të...
  Të tjera
  Lajme23 Qershor 2024
  Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike në Kosovë (KEDS) ka njoftuar se pas reshjeve të shiut disa rajone ka pasur ndërprerje...
  Lajme23 Qershor 2024
  Nënkryetarja e Komunës së Prishtinës, Jehona Lushaku Sadriu, ka kërkuar nga qytetarët që të qëdrojnë nëpër shtëpi dhe vende të sigurta pas...
  Lajme23 Qershor 2024
  Presidenti i Shqipërisë dr. Bajram Begaj, gjatë ditës së sotme ka vizituar Komunën e Junikut ku është takuar me kryetarin Ruzhdi Shehu....
  Lajme23 Qershor 2024
  Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj. Haliti përmes disa fotografive të shpërndara në “Facebook”,...
  Lajme23 Qershor 2024
  Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka reaguar pas rreshjeve të mëdha që po mbizotrojnë në qytet. Rama ju ka bërë...
  Sport23 Qershor 2024
  Në prag të ndeshjes vendimtare ndaj Spanjës në Grupin B të Euro 2024, trajneri i Kombëtares shqiptare, Sylvinho, shpreh entuziazmin dhe vendosmërinë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.