Lajme

Ngjarjet e ditës së sotme

Ngjarjet e ditës së sotme
07:46 | 29 Qershor 2020

Ministri i Punëve të Brendshme Agim Veliu raporton në Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10)

10:00

Mbahet ceremonia e diplomimit e kadetëve të FSK-së, gjenerata 2020. Merr pjesë ministri i Mbrojtjes Anton Quni. (Kazerma “Adem Jashari”, Prishtinë)

10:00

Kuvendi Komunal i Rahovecit mban mbledhje. (Objekti i ri i komunës, Rahovec)

11:00

Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit në rend dite pikat nga seancat e mbajtur më 11 dhe 23 qershor. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C301) ***Kjo ngjarje anulohet.

13:00

Komisioni për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim shqyrton nismën legjislative për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për Festat Zyrtare në Republikën e Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C203)

Bëhet promovimi i projektit “Autokamp”, të realizuar nga Drejtoria e Turizmit dhe Zhvillimit Ekonomik në Prizren. (Nisja bëhet nga Shtëpia e Bardhë, Prizren)

20:00

Presidenti, Hashim Thaçi mban adresimin e parë pas publikimit të aktakuzës nga Prokuroria e Gjykatës Speciale. (Presidenca e Kosovës)

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera