Lajme

Nga e premtja, gastronomia në 7 komuna të Kosovës do të lejohet të punojë veç deri në ora 19:00

Nga e premtja, gastronomia në 7 komuna të Kosovës do të lejohet të punojë veç deri në ora 19:00
12:51 | 11 Nëntor 2020

Restorantet, kafiteritë dhe të gjitha shërbimet e tjera të gastronomisë në Prishtinë, Podujevë, Mitrovicë, Pejë, Gjakovë, Gjilan, Ferizaj aktivitetin e tyre do ta zhvillojnë prej orës 05 të mëngjesit vetëm deri në orën 19:00 në mbrëmje.

Kështu bëri të ditur kryministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në një konferencë për media.

Kjo masë, që erdhi si rezultat i rritjes se rasteve me koronavirus, do të hyjë në fuqi të premten.

Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home

Të tjera