×
 • Lajme
 • Lajme

  Në Spitalin e Vushtrrisë po trajtohen 21 persona me COVID-19

  FrontOnline
  07 Gusht 2020

  Në Spitalin “Sheikh Zayed” të Vushtrrisë po trajtohen 21 pacientë të infektuar me COVID-19.

  Ndërsa 16 të tjerë janë në pritje të rezultateve.

  Siç njoftojnë nga ky spital, të infektuar me virusin korona janë edhe dy mjek, 8 infermierë dhe 1 staf tjetër mjekësor.

  Njoftimi i plotë:

  Përditësimi i të dhënave;

  Përditësimi i të dhënave për COVID – 19, nga Spitali “Sheikh Zayed” Vushtrri

  Data: 07.08.2020

  Pacientet 37

  Të intubuar 3

  CPAP 2

  O2 28

  Konfirmuar pozitiv 21

  Pakonfirmuar 16

  Staf Mjekesore (Mjek) Pozitiv 2

  Staf Mjekesore (Infermier) Pozitiv 8

  Staf Mjekesore ( te tjere) Pozitiv 1

  Exitues

  Negativ

  Kontrolla 37

  Juliana: E kuptoj që e kam lëndu djalin dhe e marr mbi supet e mia këtë (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama u shpreh se sot i drejtohet qytetarëve, pasi që siç tha ai “mjaftueshëm i jemi drejtuar njëri-tjetrit...
  Kronika27 Shkurt 2024
  Policia e Kosovës po kërkon bashkëpunimin e qytetarëve për të arrestuar një femër në Prishtinë. E dyshuara kërkohet për përfshirje në një...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Çështja e dinarit nuk është dashur të kthehet në çështje politike. Kështu, po thotë ish-zv.guvernatori i BQK-së, Fatmir Gashi. Kurse, kur është...
  Të tjera
  Vip27 Shkurt 2024
  Sara, Gazi, Egla dhe Juli janë katër banorët e Big Brother VIP në nominim këtë javë. Njëri prej tyre do lë shtëpinë...
  Sport27 Shkurt 2024
  Pëshpëritjet janë atje se Mauricio Pochettino mund të shkarkohet nëse ai nuk arrin të kualifikohet për në Evropë. Kupa e Ligës ishte...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Policia malazeze, ka arrestuar të dyshuarin për vrasjen e Edmond Mustafës në Tivar, mëngjesin e sotëm. Siç bëjnë me dije mediat vendase,...
  Ekonomi27 Shkurt 2024
  Kosova dhe Serbia sot kanë zhvilluar një takim në Bruksel. Të dyja palët i ka mbledhur i dërguari i BE-së për dialogun,...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Në Bruksel ka përfunduar takimi i përbashkët mes ekspertëve financiarë të Kosovës dhe Serbisë, nën ndërmjetësimin e emisarit evropian për dialogun, Mirosllav...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se në Bruksel është diskutuar sa i përket çështjes së transfereve...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.