Lajme

Në Spitalin e Vushtrrisë po trajtohen 21 persona me COVID-19

Në Spitalin e Vushtrrisë po trajtohen 21 persona me COVID-19
13:13 | 07 Gusht 2020

Në Spitalin “Sheikh Zayed” të Vushtrrisë po trajtohen 21 pacientë të infektuar me COVID-19.

Ndërsa 16 të tjerë janë në pritje të rezultateve.

Siç njoftojnë nga ky spital, të infektuar me virusin korona janë edhe dy mjek, 8 infermierë dhe 1 staf tjetër mjekësor.

Njoftimi i plotë:

Përditësimi i të dhënave;

Përditësimi i të dhënave për COVID – 19, nga Spitali “Sheikh Zayed” Vushtrri

Data: 07.08.2020

Pacientet 37

Të intubuar 3

CPAP 2

O2 28

Konfirmuar pozitiv 21

Pakonfirmuar 16

Staf Mjekesore (Mjek) Pozitiv 2

Staf Mjekesore (Infermier) Pozitiv 8

Staf Mjekesore ( te tjere) Pozitiv 1

Exitues

Negativ

Kontrolla 37

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera