×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Musliu: Një pjesë e votave të “Levicës” janë tërhequr nga narrativi shovinistë

  FrontOnline
  17 Korrik 2020

  “E majta ka ende një narrativë fashiste. Kemi radikalë të krahut të djathtë që maskojnë veten si të majtë. Hitleri e bëri atë me Nacional- Socialistët. Disa prej votuesve të majtë janë ngatërruar me emrin e partisë, disa janë të hutuar nga narracioni i partisë se ata kujdesen për pagat, por disa ishin tërhequr edhe nga ai narrativë shovinistë”, tha Albert Musliu për emisionin Euro-Fokus.

  Ai shtoi se për 30 vjet kemi fajësuar politikanët dhe amnistuar qytetarët.

  “Ne jemi të gjithë pjesëmarrës në atë proces. Politikanët nuk mund të na gënjejnë pafundësisht nëse nuk jemi të gatshëm ta pranojmë atë.

  Është shumë e popullarizuar të fajësosh politikanët për gjithçka, për gënjeshtra, premtime gjëra jorealiste, ndërsa ne i votojmë ata por nuk u besojmë atyre. Kur na gënjejnë, qytetarët duhet të vendosin kundër tyre” tha Musliu.

  FITO 10.000 EURO ME PAKO PREMIUM PLUS!
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Blegtoria po shuhet. Vetëm vitin e fundit, numri i gjedhëve është pakësuar me 35 mijë. Nga 298 mijë lopë apo mëshqerra, të...
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Autoritetet greke kanë arrestuar 13 persona pasi fishekzjarret e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë...
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Holanda po investon më shumë se 420 milionë dollarë për të prodhuar automjete luftarake të dizajnuara nga Suedia për Ukrainën. Sipas portalit...
  Të tjera
  Vip22 Qershor 2024
  Modelja tejet e dashur nga publiku, Adrola Dushi, e ftur në një emission televiziv tregon se që e vogël e ka ndihmuar...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti, për FrontOnline, thotë se Sigurimi Shëndetësor për Policinë e Kosovës, ka qenë nevojë e përhershme,...
  Sport22 Qershor 2024
  Ish futbollisti i njohur gjerman, Mario Basler, ka thënë fjalë të mëdha për Granit Xhakën para ndeshjes mes Zvicrës dhe Gjermanisë. Basler...
  Sport22 Qershor 2024
  Pas fitores mbresëlënëse 3:0 ndaj Turqisë në Dortmund, trajneri i Portugalisë, Roberto Martínez, shprehu kënaqësinë e tij për paraqitjen e skuadrës dhe...
  Sport22 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord historik në Euro 2024 teksa me asistimin e bërë në golin e tretë të Portugalisë ndaj...
  Lajme22 Qershor 2024
  Gjenerali amerikan në pension, Wesley Clark, nesër do të qëndrojë në Kosovë ku do shkojë në takim në selinë e LDK-së ku...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.