Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Murati: Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike, nuk ka asgjë për rimëkëmbje

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, ka pasur kritika për Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, i cili siç ka thënë ai nuk ka asgjë për rimëkëmbje, raporton Front Online.

  “Projektligji nuk ka asgjë për rimëkëmbje ekonomike. Projektligji i ka vetëm gjashtë faqe. Shumica e qytetarëve nuk e dinë se çfarë përmbanë ky projektligj”, ka thënë ai”

  Sipas tij, është e vështirë të bëhen amandamente për një Projektligj që nuk ka asgjë për rimëkëmbje.

  “Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike nuk ka të bëjë me rimëkëmbje. Ne i kemi thënë Qeverisë se pse nuk po i ndihmon qytetarët. Ata vazhdimisht vijnë me kërkesa të reja”, ka thënë ai.

  Edoni i shokuar teksa Lugati i tregon diçka për Artanin
  Nga Rubrika
  Lajme26 Mars 2023
  Me marrëveshjet e Brukselit dhe Ohrit, zgjidhja e “problemit të Kosovës” është rikthyer në binarë të normalizimit, gjë që çon vetëm në...
  Lajme26 Mars 2023
  Pas disfatës që Qeveria e Kosovës pësoi nga rrëzimi i Ligjit për Këshillin Prokurorial të Kosovës nga Gjykata Kushtetuese e Kosovës, zyrtari...
  Lajme26 Mars 2023
  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është pyetur sërish për marrëveshjen e fundit me Kosovën, duke komentuar edhe pjesën që, siç sthuhet, i...
  Të tjera
  Tenderët26 Mars 2023
  Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ndau gjysmë milion euro për restarurimin e objektit të ish-gjimnazit të Ferizajt, “Ismail Qemali’. Objekti, i...
  Vip26 Mars 2023
  Janë për dy vite që nga ikja nga kjo botë e humoristit të njohur, Rasim Thaçi-Cima. Cima, u mund nga COVID 19-të,...
  Lajme26 Mars 2023
  Ish kryenegociatorja e dialogut, Edita Tahiri, ka thënë se Kurti ka ardhur në pushtet duke përmendu bashkimi kombëtar, ndërsa tani po e...
  Sport26 Mars 2023
  Sulmuesi shqiptar i Augsburgut, Mërgim Berisha ka debutuar me Kombëtaren e Gjermanisë në miqësoren kundër Perusë të zhvilluar të shtunën mbrëma. Gjermania...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  NATO ka kritikuar Rusinë për retorikën e saj bërthamore “të rrezikshme dhe të papërgjegjshme” lidhur me vendosjen e mundshme të armëve bërthamore...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me jetë që i merr. Trajkoviq në Podcastin “Snaga Uma” (Fuqia e mendjes) tha...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.