Lajme

Ministrja Bajrami takohet me përfaqësuesen e përhershme të UNDP-së në Kosovë

Ministrja Bajrami takohet me përfaqësuesen e përhershme të UNDP-së në Kosovë
14:35 | 29 Qershor 2020

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami përmes një njoftimi në Facebook ka njoftuar se është takuat me përfaqësuesen e përhershme të UNDP-së në Kosovë, Maria Suokko.

Bajrami ka njoftuar se kanë biseduar për situatën socio-ekonomike në vendin tonë si dhe për bashkëpunimin ndërmjet Ministrisë së Financave dhe UNDP-së në projekte të ndryshme.

Postimi i plotë:

Në takim me përfaqësuesen e përhershme të UNDP-së në Kosovë, Maria Suokko biseduam për situatën socio-ekonomike në vendin tonë si dhe për bashkëpunimin ndërmjet Ministrisë së Financave dhe UNDP-së në projekte të ndryshme.

Falënderova znj. Suokko dhe UNDP-në për angazhimin dhe kontributin e tyre në Kosovë, veçanërisht për ndihmën e UNDP-së ndaj Ministrisë së Financave gjatë pandemisë Covid19.

Znj. Suokko shprehu gatishmërinë e UNDP-së për vazhdimin e përkrahjes së Kosovës në ndërtimin e një të ardhme të qëndrueshme për të gjithë.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera