×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Më shumë se 500 të burgosura rezultojnë pozitiv me COVID-19 në Teksas

  FrontOnline
  22 Korrik 2020

  Qindra të burgosura gra në shtetin amerikan të Teksasit kanë rezultuar pozitiv me coronavirus, e cila konsiderohet si një nga rastet më të mëdha të konfirmuara në një burg federal.

  Numri i rasteve të konfirmuara në Qendrën Mjekësore Federale-Carswell në Fort Worth u rritën në 510, vetëm dy ditë pasi Byroja e Burgjeve (BOP) raportoi se 200 gra ishin diagnostikuar me COVID-19, raporton aljazeera.

  Vetëm burgu federal në Seagoville, gjithashtu i vendosur në zonën Dallas-Fort Worth, kishte më shumë të burgosur të infektuar, me 1.156 raste që nga e marta, transmeton Telegrafi.

  Tre javë më parë, burgu kishte raportuar vetëm tre raste të konfirmuara të virusit në mesin e të burgosurve. Që nga e hëna, tre gra kishin vdekur nga virusi.

  Kujtojmë se FMC-Carswell mban të burgosura femra me sëmundje mjekësore dhe mendore. Aktualisht ka 1.357 të burgosura.

  Ndryshe, Shtetet e Bashkuara kanë numrin më të madh në botë të njerëzve të infekuar dhe të vdekur nga COVID-19 – përkatësisht në 3,9 milionë të infektuar dhe 142.068 kanë ndërruar jetë.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Një foshnje 9-muajshe ka vdekur në Spitalin e Përgjithshëm në Ohër. Kështu ka bërë të ditur SPB-Ohër, njofton Klankosova.tv. Në njoftim thuhet...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Kryesia e Bashkimit Demokratik për Integrim mbajti takim të jashtëzakonshëm në selinë në Tetovë. Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti thotë se LSDM...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Ministri i Brendshëm i Shqiprisë, Taulant Balla gjatë vizitës zyrtare që po zhvillon në Spanjë u prit në një takim në Drejtorinë...
  Të tjera
  Lajme18 Maj 2024
  Deputetja e LDK-së, Rrezarta Krasniqi, ka thënë e fajtorët për dështimin e Kosovës në Këshill të Evropës janë kryeministri Albin Kurti dhe...
  Sport18 Maj 2024
  FC Ballkani e ka mbrojtur titullin e kampionit të Kosovës duke mposhtur në udhëtim Llapin, derisa fitore të shtunën shënuan edhe Gjilani,...
  Lajme18 Maj 2024
  Sot në rrugën “Dëshmorët e Hereqit” në Gjakovë, policia ka identifikuar dhe ndaluar dy automjete, ngasësit e të cilave bënin gara shpejtësie....
  Lajme18 Maj 2024
  Gramos Agusholli nga Lëvizja Vetëvendosje tregon se si parti janë të gatshëm të shkojnë në zgjedhje kurdo që kryeministri të merret vesh...
  Lajme18 Maj 2024
  Partitë politike në Kosovë po kërkojnë zgjedhje të parakohshme. Ditë më parë kryeministri Albin Kurti u bëri ftesë opozitës për takim, në...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Ministri i Brendshëm i Shqiprisë, Taulant Balla gjatë vizitës zyrtare që po zhvillon në Spanjë u prit në një takim në Drejtorinë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.