×
Etiketë: rezultojnë
Lajme01 Tetor 2020
Gjashtë raste të reja me koronavirus janë konfirmuar të mërkurën në Komunën e Podujevës.Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, 2 dy raste janë nga qyteti dhe nga një rast në fshatrat; Dumosh, Lladoc, Llapashticë e...
Lajme28 Shtator 2020
Lopët që u konfiskuan të premten e 18 shtatorit në Karaçevë të Kamenicës, kanë rezultuar të shëndetshme pas analizave që iu janë bërë nga ana e Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinës. Ato kanë qenë duke...
Lajme19 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se disa mësimdhënës dhe nxënës të klasës së pestë të shkollës “Mustafë Venhari” në Vushtrri kanë rezultuar pozitiv me COVID-19. Me anë të një postimi në Facebook, Zemaj...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Qindra njerëz në veriperëndim të Kinës kanë rezultuar pozitivë me një sëmundje bakteriale, deklaruan autoritetet e vendit, një shpërthim i shkaktuar nga një kompani farmaceutike vitin e kaluar. Sipas CNN, Komisioni Shëndetësor i Lanzhou, në provincën...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Shumica e udhëtarëve që kanë rezultuar pozitivë me koronavirus në Aeroportin e Frankfurtit, kanë ardhur nga Kosova. Kjo del nga statistikat e ndërmarrjes Centogene, e cila ofron testet për koronavirus në Aeroportin e Frankfurtit, shkruan...
Sport02 Shtator 2020
Futbollistët e Kombëtares por edhe zyrtarët e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), kanë rezultuar negativ me COVID-19. Kështu kanë bërë të ditur nga FFK. Kësisoj, futbollistët dhe zyrtarët e FFK-së do të udhëtojnë në...
Bota/Rajoni02 Gusht 2020
Së paku 36 anëtarë të ekuipazhit të një anijeje turistike në Norvegji kanë rezultuar pozitiv me koronavirus, ndërsa autoritete tani po përpiqen të gjurmojnë numrin e madh të udhëtarëve të cilët janë shpërndarë para se...
Lajme29 Korrik 2020
Koordinatori i Qeverisë për dialogun me Serbinë, Skender Hyseni ka folur për herë të parë në cilësinë e përfaqësuesit të Kosovës në negociata. Ai ka thënë se në negociata do të preken elemente të veçanta...
Bota/Rajoni22 Korrik 2020
Qindra të burgosura gra në shtetin amerikan të Teksasit kanë rezultuar pozitiv me coronavirus, e cila konsiderohet si një nga rastet më të mëdha të konfirmuara në një burg federal. Numri i rasteve të konfirmuara...
Sport16 Korrik 2020
Ekipi i xhudos i Kosovës dje është testuar për COVID-19. Trajneri i përfaqësueses së Kosovës në xhudo Driton Kuka, ka njoftuar se të gjithë kanë rezultuar negativ.. Ndërkohë ekipi ka udhëtuar në Poreç të Kroacisë...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
5 nga 97 pasagjerët që mbërritën me avion në Romë nga Katari rezultuan pozitive me koronavirus . Lajmi u bë i ditur këtë mëngjes nga Njësia e Covid e Rajonit të Lazios. Ndërkohe dje janë...
Lajme06 Korrik 2020
Koronavirusi ka prekur edhe Fakultetin e Mjekësisë të Universitetit të Prishtinës. Disa profesorë në këtë fakultet kanë rezultuar pozitivë për COVID-19. Informacione rreth gjendjes së tyre ka dhënë Prodekani për Çështje Akademike, Safedin Muçaj. Në...
Lajme06 Korrik 2020
Katër deputetë të Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, kanë dalë pozitivë në testin për Covid-19. Burime të cituara nga mediat e Prishtinës bëjnë të ditur se katër deputetët e LDK-së...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.