Bota/Rajoni

Mbi gjysmë milion të vdekur nga Covid-19

Mbi gjysmë milion të vdekur nga Covid-19
09:30 | 29 Qershor 2020

Numri i rasteve të vdekjeve me Covid-19 në botë e ka tejkaluar shifrën gjysmë milion.

Sipas Universitetit Johns Hopkins, numri i personave të vdekur aktualisht është 501,206, njofton Klan Kosova.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbajnë numrin me të lartë të vdekjeve.

Deri më tani në SHBA janë regjistruar 125,793 raste të vdekjeve me Covid-19.

Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera

Të tjera