×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Mbi 40 vdekjet misterioze në Kaliforni që mund të “rishkruajnë tregimin rreth COVID-19”!

  FrontOnline
  22 Qershor 2020

  Më shumë se 40 vdekje në Kaliforni janë duke pritur për një vendim nga Qendrat e SHBA-së për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve.

  Dhe nëse këto vdekje do të dilnin se ishin me COVID-19 “mund të rishkruajnë në mënyrë dramatike narrativën e COVID-19” në vend, Los Angeles Times raportoi të dielën.

  Sipas raportit, përcjell Telegrafi, një grup vdekjesh misterioze që kishin të bënin me probleme të frymëmarrjes, qysh në dhjetorin e kaluar, janë “nën kontroll mes pyetjeve nëse coronavirusi ishte i pranishëm në Kaliforni, muaj para se të zbulohej për herë të parë zyrtarisht”.

  Raporti përmendi përvojën e Jeremiah DeLap si një shembull.

  Një burrë 39-vjeçar vdiq më 7 janar në Orange County ndërsa vizitoi prindërit e tij.

  Nëna e tij Maribeth Cortez përshkroi se DeLap u gjet i vdekur në shtrat disa orë më vonë pasi tha se kishte probleme me frymëmarrjen dhe se kur vdiq, mushkëritë e tij ishin të mbushura me lëng dhe trupi i tij ishte ende “i djegur nga ethet”.

  Cortez u citua të thoshte se të gjithë ata që e njohin DeLap dyshojnë se ai vdiq nga COVID-19, por nuk ka asnjë përgjigje të saktë deri më tani.

  Qarku i Los Anxhelosit dhe rrethi i tij Orange County secili ka nëntë nga rastet e dyshuara, thuhet në raport, duke shtuar se Kern County kishte identifikuar dy vdekje që mund të sugjerojnë se kishin lidhje me COVID-19, të dy grave të reja, dhe njëra prej të cilave vdiq më 21 dhjetor.

  Të dhënat nga Departamenti i Shërbimeve të Shëndetit Publik të Qarkut Kern treguan se rasti i parë i konfirmuar i infeksionit të COVID-19 në qark ishte njoftuar më 17 mars dhe vdekja e parë ndodhi në 27 mars.

  Ndërkohë, më 14 prill, i intervistuar, mjeku dhe drejtori i asociuar mjekësor Grace Tidwell tha që kurba e moderuar e rasteve të infeksionit në qark mund të nënkuptojë që distancimi social po funksionon ose mund të tregojë se COVID-19 ishte atje ” më parë sesa e dinim, dhe kemi një imunitet të fituar tashmë”. /

  KESCO Premium hapet në Qendër të Prishtinës
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Blegtoria po shuhet. Vetëm vitin e fundit, numri i gjedhëve është pakësuar me 35 mijë. Nga 298 mijë lopë apo mëshqerra, të...
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Autoritetet greke kanë arrestuar 13 persona pasi fishekzjarret e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë...
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Holanda po investon më shumë se 420 milionë dollarë për të prodhuar automjete luftarake të dizajnuara nga Suedia për Ukrainën. Sipas portalit...
  Të tjera
  Vip22 Qershor 2024
  Modelja tejet e dashur nga publiku, Adrola Dushi, e ftur në një emission televiziv tregon se që e vogël e ka ndihmuar...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti, për FrontOnline, thotë se Sigurimi Shëndetësor për Policinë e Kosovës, ka qenë nevojë e përhershme,...
  Sport22 Qershor 2024
  Ish futbollisti i njohur gjerman, Mario Basler, ka thënë fjalë të mëdha për Granit Xhakën para ndeshjes mes Zvicrës dhe Gjermanisë. Basler...
  Sport22 Qershor 2024
  Pas fitores mbresëlënëse 3:0 ndaj Turqisë në Dortmund, trajneri i Portugalisë, Roberto Martínez, shprehu kënaqësinë e tij për paraqitjen e skuadrës dhe...
  Sport22 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord historik në Euro 2024 teksa me asistimin e bërë në golin e tretë të Portugalisë ndaj...
  Lajme22 Qershor 2024
  Gjenerali amerikan në pension, Wesley Clark, nesër do të qëndrojë në Kosovë ku do shkojë në takim në selinë e LDK-së ku...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.