×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Majmuni pijanec vret një njeri dhe lëndon 250 të tjerë, dënohet me burgim të përjetshëm

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  Një ngjarje e rrallë ka ndodhur në Indi. Një majmun i alkoolizuar ka vrarë një person dhe ka plagosur 250 të tjerë pasi u tërbua kur i mbaroi furnizimi me pije.

  Majmuni i njohur me emrin Kalua ishte kafsha shtëpiake e një magjistari, i cili i jepte të pinte pije alkoolike. Kur pronari i tij vdiq, kafsha nuk kishte më për të pirë dhe nisi të dilte rrugëve i tërbuar.

  Kalua sulmonte gratë, vajzat dhe fëmijët në veçanti, duke bërë që shumë prej tyre të kishin nevojë për ndërhyrje plastike, pasi majmuni i kafshonte në fytyrë. Një prej të plagosurve humbi jetën.

  Sipas IANS, kafsha është kapur dhe do të mbahet përjetë i mbyllur në një kopsht zoologjik, larg majmunëve të tjerë.

  Shkëlqim Devolli takon guvernatorin e Texasit, Greg Abbott, flasin për rritje bashkëpunimi Kosovë – ShBA
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Presidenti amerikan Joe Biden, planifikon t’i japë Ukrainës raketa të avancuara me rreze të gjata për të ndihmuar Kievin në kundërofensivë të...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  “Sanksionet e reja kundër Rusisë nuk janë të nevojshme, sepse ato i shkaktojnë më shumë dëm Evropës sesa Rusisë”. Kështu u shpreh...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Tetë trupa të pajetë janë gjetur në ditët e fundit në Parkun Kombëtar El Veladero në Meksikë. Njoftimi u dha dje në...
  Të tjera
  Lajme23 Shtator 2023
  Deputeti i PDK-së, Hajdar Beqa në një intervistë për Front Online ka pranuar faktin që nuk i kanë numrat për ta rrëzuar...
  Sport23 Shtator 2023
  Sot nis java e gjashtë në Superligën e Kosovës në futboll. Këtë të shtunë në program për t’u zhvilluar janë dy ndeshje,...
  Kronika23 Shtator 2023
  Një grua ka raportuar në polici se po shantazhohet nga disa persona në rrjete sociale për publikimin e disa videove të saj...
  Kronika23 Shtator 2023
  Policia ka arrestuar një të mitur në Prishtinë, pasi dyshohet se e ka sulmuar me thikë një të mitur tjetër. Sipas viktimës,...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  “Sanksionet e reja kundër Rusisë nuk janë të nevojshme, sepse ato i shkaktojnë më shumë dëm Evropës sesa Rusisë”. Kështu u shpreh...
  Ekonomi23 Shtator 2023
  161.6 milionë euro është rritja e depozitave të klientëve në bankat komerciale vendore për muajin gusht. Kjo ka çuar në total vlerën...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.