Gjuha:
×
Etiketë: dënohet
Kronika30 Shtator 2020
Gjykata Themelore në Gjilan ka shpall aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit J. M., duke e gjykuar me 500 (pesëqind) Euro gjobë dhe 4 (katër) muaj burgim, i cili dënim me pajtimin e palës është zëvendësuar...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Gruevski dhe Janakieski shpallen fajtorë për rastin “Shuplakat”.Gruevski dënohet me një vjet e gjysmë burg, derisa ish ministri Mile Janakieski dënohet më një vjet burg me kusht, në rast se në katër vitet e ardhshme...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Gruevski dhe Janakieski shpallen fajtorë për rastin “shuplakat”. Ish kryeministri i Maqedonisë në arrati Nikolla Gruevski dënohet me një vjet e gjysmë burg, derisa ish ministri Mile Janakieski dënohet më një vjet burg me kusht,...
Lajme26 Shtator 2020
Fletarrestimi i lëshuar nga Prokurori i Specializuar për kryetarin e OVL-UÇK’së, Hysni Gucati e ngarkon atë me tri vepra penale bazuar në Kodin Penal të Republikës së Kosovës. Sipas pretendimeve të Speciales, ai mund të...
Lajme18 Shtator 2020
Me dy vjet burgim është dënuar ish-kryetari i Lipjanit, Shukri Buja, i cili dënim do të ekzekutohet 15 ditë pas hyrjes në fuqi të këtij aktgjykimi. Buja akuzohej për rastin e njohur si “Feronikeli”, bashkë...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Organizata ndërkombëtare për mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve UNICEF kritikoi vendimin e Gjykatës nigeriane të Sheriatit sipas të cilit një 13-vjeçar u dënua me dhjetë vjet burg për blasfemi. Një gjykatë e Sheriatit në...
Lajme16 Shtator 2020
Është dënuar me 100 euro qytetari i cili ka tentuar të largojë pengesat në shtigjet për biçikleta në Prishtinë.Drejtori i Inspekcionit në Komunën e Prishtinë, Adonis Tahiri ka bërë të ditur se ndaj qytetarit tashmë...
Lajme16 Shtator 2020
Është dënuar me 100 euro qytetari që tentoi t`i largojë barrierat mbrojtëse në shtegun e biçikletave në Prishtinë. Konfirmimin për dënimin e tij e ka bërë të ditur, Drejtori i Inspekcionit në këtë komunë, Adonis...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Gjykata e Posaçme në Tiranë ka dënuar me 14 vjet burg Arbër Çekajn për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike. Prokuroria kishte kërkuar 21 vjet burg, kërkesë të cilën e konfirmoi edhe gjykata, por për shkak...
Lajme14 Shtator 2020
Për herë të dytë Gjykata Themelore në Gjakovë ka marrë aktgjykim dënues për të akuzuarin Pjetër Ndrecaj, i cili vrau gruan dhe vajzën e tij, raporton Front Online. Trupi gjykues me kryetar Gëzim Pozhegun e...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Një gjykatë izraelite dënoi manekinen Bar Refaeli me nëntë muaj shërbim komunitar dhe nënën e saj me 16 muaj burg, duke i dhënë fund një çështje të gjatë evazioni fiskal që dëmtoi imazhin e ikonës...
Lajme07 Shtator 2020
Gjykata Themelore në Gjakovë, të hënën, e ka dënuar me 300 euro gjobë dhe 1 vit burgim me kusht të akuzuarin për dhënie të ryshfetit, Andon Vasiliu Dënimi me kusht ndaj të akuzuarit Vasiliu nuk...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Gjykata e Qarkut në Andelfingen, Kantoni i Cyrihut ka dënuar një oficere të Policisë Kantonale për shkaktim lëndimi të rëndë trupor. Ajo duhet të paguajë një gjobë prej 24,000 frangash në 300 njësi ditore prej...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.